​Chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy? Możesz podarować też rower

2022-05-06 12:52 MC
rower
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Jednoślady są bardzo potrzebne, do codziennych dojazdów, zwłaszcza osobom, które są goszczone poza miastem. Z rowerów cieszą się też dzieci, które dzięki nim mogą za darmo poznawać nasze okolice. Zbiórkę rowerów dla uchodźców z Ukrainy prowadzi Kielecka Masa Krytyczna.

Mamy dużo sygnałów, ze takie osoby chciałyby dojeżdżać rowerami czy to do szkoły, czy na zakupy, czy do pracy i dlatego postanowiliśmy wzorem innych miast, bo to nie tylko w Kielcach taka akcja ma miejsce, pomóc w zbiórce rowerów - mówi Kamil Piwowarski z Kieleckiej Masy Krytycznej.

Rowery będą przekazywane potrzebującym za pośrednictwem oficjalnego miejskiego Punktu Pomocy Humanitarnej dla osób z Ukrainy, co zapewni, że trafią w odpowiednie ręce. Kielecka Masa Krytyczna deklaruje, że pomoże w dostarczeniu roweru, sprawdzeniu jego stanu technicznego i ewentualnym serwisowaniu oraz doposażeniu w wymagane elementy.

Także ci, którzy chcą podarować rower, ale nie mają żadnego, który mogliby oddać, mogą liczyć na wskazówki jak kupić używany rower, który będzie przydatny i jak go przekazać.

Kielecka Masa Krytyczna skontaktuje się z każdą osobą, która wyrazi chęć pomocy. Zapisy odbywają się przez ankietę.

Matura dla uchodźców z Ukrainy
Sonda
Jak oceniasz stan dróg rowerowych w Lublinie?
Źródło: ​Chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy? Możesz podarować też rower
Nasi Partnerzy polecają