Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Chcesz zostać młodym radnym? Trwa nabór do Młodzieżowego Sejmiku

2022-04-27 13:20

Młodzi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, uczniowie i studenci, zainteresowani własnym rozwojem i przyszłością regionu mogą wziąć udział w pracach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Trwa nabór kandydatów na radnych 3. kadencji tego gremium. Jakie są wymagania?

Młodzieżowy sejmik to ważny organ doradczy dla samorządu województwa - zaznacza Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, który zachęca młodych mieszkańców świętokrzyskiego do kandydowania.

Zależy nam na tym, aby zebrać zgłoszenia od chętnych, aktywnych młodych ludzi, reprezentujących różne środowiska i różne powiaty z województwa świętokrzyskiego – powiedział przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś. – Młodzież we współpracy z ustawowym sejmikiem może wiele zmienić, opiniować ważne dla siebie akty prawne, stanowić organ doradczy w wielu istotnych kwestiach. Przykładem jest chociażby wielka aktywność młodzieżowych radnych przy opiniowaniu Strategii Rozwoju Województwa. Ich uwagi zostały zapisane w tym dokumencie. Tę współpracę bardzo sobie cenię – dodał przewodniczący.

Kto może kandydować?

Kandydować mogą osoby wieku od 15 do 24 lat. Zapraszamy osoby, które interesują się losami naszego województwa, które lubią współpracować w grupie, które interesują się tematyka działania na rzecz swojej  lokalnej społeczności - wylicza Amelia Rudnicka radna Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego 2. kadencji.

Kandydatury powinny zostać rekomendowane przez młodzieżową radę miasta, gminy lub powiatu, samorząd uczniowski szkoły ponadpodstawowej, samorząd studencki lub organizację pozarządową pracującą z młodzieżą lub na jej rzecz, działające na terenie województwa świętokrzyskiego.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej urzędu i zapoznania się z procedurą naboru - mówi Oskar Frydrych wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. – Zapewniam chętnych, że wybrani radni młodzieżowi zawsze mogą liczyć na wsparcie ekspertów w swoich pracach, pomoc pracowników Kancelarii Sejmiku i przede wszystkim na wiedzę i doświadczenie radnych ustawowego sejmiku. A można wiele nowego się nauczyć – dodał.

Na młodzieżowych radnych w kolejnej, 2-letniej kadencji czeka 30 miejsc w podziale na okręgi wyborcze.

Rekrutacja kandydatów na młodych radnych trwa do 16 maja 2022r.

Źródło: Chcesz zostać młodym radnym? Trwa nabór do Młodzieżowego Sejmiku