Obwodnica Morawicy

i

Autor: GDDKiA w Kielcach

Coraz bliżej ​budowy drugiego odcinka obwodnicy Morawicy

2022-03-26 9:28

W przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drugiego odcinka obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej nr 73 GDDKiA wyłoniła już wykonawcę inwestycji. Oferta opiewa na kwotę 214,9 mln zł. Jednym z warunków podpisania umowy na realizację inwestycji będzie brak odwołań od decyzji komisji przetargowej.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie odcinek drogi krajowej nr 73 o długości blisko 4,4 km, biegnący nowym śladem i stanowiący drugi  fragment obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej.  Planowana jest budowa i przebudowa skrzyżowań oraz dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego - informuje Małgorzata Pawelec- Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Zaprojektowane i wybudowane zostaną, miedzy innymi, dwie estakady.

Będzie to 500-metrowa estakada nad rzeką Czarna Nida. Wybudowane zostaną także: 350-metrowa estakada nad rzeką Morawką i most nad potokiem- mówi Małgorzata Pawelec- Buras z GDDKiA w Kielcach.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie i wybudowanie nowej drogi w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

Docelowo, po wybudowaniu drugiego odcinka obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała ponad 8,5 km. Nowa droga poprawi sytuację na obciążonym ruchem podmiejskim i tranzytowym odcinku drogi krajowej nr 73, która łączy węzeł Kielce, Busko-Zdrój i Tarnów. Znacznie skróci się czas podróżowania tranzytem, a także czas dojazdu do stolicy województwa świętokrzyskiego z podkieleckich miejscowości - informuje GDDKiA.

Pirat na krakowskich drogach ukarany rekordową grzywną
Sonda
Nowe fotoradary - czy powinny być zainstalowane w Polsce?
Źródło: Coraz bliżej ​budowy drugiego odcinka obwodnicy Morawicy