Cyto Maniek po przerwie wyrusza w trasę!

2022-01-28 14:23 W.M
Cytomammobus ŚCO
Autor: ŚCO

Cytomammobus wyrusza w trasę po Świętokrzyskiem po przerwie. Na początek mobilna pracownia diagnostyczna ŚCO odwiedzi Małogoszcz, Łopuszno, Strawczyn, Smyków i Mniów. Panie mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię i cytologię.​

Cyto Maniek już obudzony ze snu zimowego. W tym czasie mobilna pracownia diagnostyczna ŚCO przeszła gruntowny przegląd, a znajdujący się w niej mammograf cyfrowy – zewnętrzną kontrolę jakości i audyt kliniczny w zakresie optymalnej dawki promieniowania emitowanego na gruczoł piersiowy, jakości zdjęć oraz lekarskiej oceny diagnostyki. Wyniki kontroli potwierdzają, że wszystkie parametry są na odpowiednim poziomie, a diagnostyka jest bezpieczna i precyzyjna.

W pierwszej kolejności cytomammobus ŚCO odwiedzi:

  • 31 stycznia-1 lutego – Małogoszcz (miejsce stacjonowania przy Urzędzie Miasta i Gminy)
  • 2-3 – Łopuszno (przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II)
  • 4 lutego – Strawczyn (przy ośrodku zdrowia przy ul. Ogrodowej)
  • 7 lutego – Smyków (przy Urzędzie Gminy)
  • 8-9 lutego – Mniów (przy Urzędzie Gminy).

Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Na badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Diagnostyka jest prowadzona w godzinach 10.00-16.00. Uwaga! Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o PCOS - najnowsze badania [WEBINAR]
Sonda
Robisz regularne badania?
Źródło: Cyto Maniek po przerwie wyrusza w trasę!
Nasi Partnerzy polecają