CytoManiek

i

Autor: ŚCO

Cytomammobus w trasie! Gdzie tym razem?

2022-03-15 13:08

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii nadal w trasie. W tym tygodniu odwiedzi trzy świętokrzyskie miejscowości. Panie będą mogły wykonać bezpłatne badania profilaktycznie. Wcześniej jednak, konieczna jest rejestracja telefoniczna.

Mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w tym tygodni odwiedzi:

  • 15-16 marca – Daleszyce (miejsce stacjonowania – plac Staszica 24 przy ośrodku zdrowia)
  • 17-18 marca – Chęciny (przy ośrodku zdrowia, os. Północ 10 )
  • 21-22 marca – Bieliny (przy Urzędzie Gminy)

Bezpłatna mammografia jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Natomiast z bezpłatnego badania cytologicznego mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Na badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Diagnostyka jest prowadzona w godzinach 10.00-16.00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300.

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji. Po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie musiały czekać w kolejce.

Więcej informacji o projektach: https://www.onkol.kielce.pl/pl/dla-pacjenta/profilaktyka-raka-piersi-2021-2023 ; https://www.onkol.kielce.pl/pl/dla-pacjenta/profilaktyka-raka-szyjki-macicy-2021-2023

Wolontariusze z całego świata pomagają uchodźcom w Przemyślu
Sonda
Czy Maciej Kot wróci do wielkiego skakania?
Źródło: Cytomammobus w trasie! Gdzie tym razem?