Do kogo trafi Laur Wolontariatu? Świętokrzyskie organizacje czekają na zgłoszenia kandydatów

i

Autor: fot. laurwolontariatu.caritas.pl Statuetki Laur Wolontariatu znów trafią do wyjątkowych osób z Kielc i całego regionu świętokrzyskiego

Do kogo trafi Laur Wolontariatu? Świętokrzyskie organizacje czekają na zgłoszenia kandydatów

2021-11-04 18:19

Statuetki ponownie trafią do najszlachetniejszych mieszkańców Kielc i regionu świętokrzyskiego. Nadszedł czas na wybór osób i instytucji, które zostaną nagrodzone Laurem Wolontariatu. Można zgłosić do konkursu kogoś, kto naszym zdaniem zasługuje na takie wyróżnienie.

Konkurs organizuje Diecezjalne Centrum Wolontariatu, Regionalne Centrum Wolontariatu i Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Czas na zgłoszenia mamy do 26 listopada. Natomiast nagrodzonych poznamy podczas 16. Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 5 grudnia w siedzibie Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych imienia L. Różyckiego w Kielcach.

- W ten sposób chcielibyśmy docenić wolontariuszy, ich zaangażowanie i za to co robili w czasie pandemii. Warto zgłaszać do nagrody takie osoby lub grupy osób do naszego konkursu – zachęca Monika Wilk z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Wyróżnienia trafią do pojedynczych wolontariuszy, grup czy do instytucji, które stwarzają przyjazne warunki do działalności prospołecznej. Jak pokazały doświadczenia z lat poprzednich, statuetki często otrzymują wolontariusze, którzy nie oczekują żadnych wyróżnień za swoją działalność.

- Taką sytuację mieliśmy w zeszłym roku. Nagrodziliśmy wolontariuszkę, która już 10 lat się udziela, jest cichą spokojną osobą. Laur był dla niej dużym zaskoczeniem, bo wspieranie innych ludzi, naszego centrum czy pomoc w robieniu zakupów uznaje za naturalną, codzienną aktywność – opowiada Monika Wilk z DCW w Kielcach.

Zgłoszenia są przyjmowane na stronie laurwolontariatu.caritas.pl. Tam znajdziemy specjalny formularz i regulamin konkursu.

Kwesta na Starych Powązkach. Tak autor Niezapomnianych zbierał pieniądze

Quiz punktowy z obrazkami

Pytanie 1 z 1
pytanie 1
Biała herbata
Źródło: Do kogo trafi Laur Wolontariatu? Świętokrzyskie organizacje czekają na zgłoszenia kandydatów