Choinki

i

Autor: Ogród Botaniczny

Do punktu "zbiórki choinek" trafiło prawie 100 drzewek

2022-02-01 12:30

Akcja zbiórki choinek przez kielecki Ogród Botaniczny dobiegła końca. Do punktu zbiórki trafiło około 100 drzewek. Niektóre z nich zostaną ponownie posadzone wiosną, a z uzyskanego stroiszu zabezpieczono rośliny przed mrozem.

Na początku stycznia instytucja uruchomiła przy ul. Jagiellońskiej 78 punkt odbioru drzewek. Każdy, kto nie wiedział co zrobić ze swoją choinką po świętach, mógł ją zostawić w wyznaczonym miejscu. I ku zdziwieniu organizatorów, akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem.

- W większości były to jodły i świerki cięte. Natomiast kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt z nich wygląda na dobrze rokujące drzewka w donicach, które niewykluczone, że się przyjmą - Mówił Bartosz Piwowarski, zastępca kierownika Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

Choinki również służą edukacji...

- Pnie tych choinek ciętych zostały pocięte na takie krążki, które zostały wykorzystane do zajęć edukacyjnych podczas, kórych uczestnicy mogli uczyć się w jaki sposób rozpoznawać przyrost drewna, w jaki sposób liczyć lata drzew, a następnie mogą oddać się swoim pasjom np. malarskim - dodaje Piwowarski.

Uzyskany stroisz z choinek zabezpieczył rośliny przed mrozem. Akcja prawdopodobnie będzie kontynuowana w przyszłym roku.

11-letnia Zuzia zaczadziła się podczas kąpieli
Sonda
Lubisz jeździć konno?
Źródło: Do punktu "zbiórki choinek" trafiło prawie 100 drzewek