lekarz

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Duże zainteresowanie programem "Profilaktyka 40 PLUS" w Kielcach

2021-10-12 14:56

Aktualnie, pakiet bezpłatnych badań mogą wykonać osoby od czterdziestego roku życia, w 50 placówkach w regionie świętokrzyskim. Największe zainteresowanie taką profilaktyką jest jak na razie w samych Kielcach.

Są placówki, na przykład przychodnia przy Warszawskiej w Kielcach, gdzie przebadanych jest już blisko 2 tys. pacjentów - mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ w Kielcach.

Widać też efekty programu "Profilaktyka 40 PLUS". Wiele osób ma już zdiagnozowane schorzenia, o których nie miało wcześniej pojęcia.

- Po pierwszych badaniach w jednej z przychodni wykryto pięć przypadków cukrzycy; kilkadziesiąt osób w tej samej przychodni miało podwyższony cholesterol, dlatego gorąco zachęcam do udziału w tym programie, tym bardziej, że z powodu pandemii zaniechaliśmy tej profilaktyki - mówi Beata Szczepanek.

Aby skorzystać z bezpłatnych badań trzeba najpierw wypełnić specjalną ankietę. Można to zrobić wchodząc na Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię. Szczegóły na stronie NFZ.

Ekologiczny mural powstał w Bydgoszczy. Redukuje trujące substancje w powietrzu

QUIZ. Sprawdź wiek swojej duszy i umysłu

Pytanie 1 z 10
Jak lubisz spędzać czas wolny?
Źródło: Duże zainteresowanie programem "Profilaktyka 40 PLUS" w Kielcach