Dużo chętnych do budowy przejścia S74 przez Kielce

2022-07-01 10:04 PioR
Bliżej budowy trasy S74 w Kielcach
Autor: GDDKiA w Kielcach Bliżej budowy trasy S74 w Kielcach

Kolejny krok w kierunku budowy przejścia przez Kielce trasy S74. Poznaliśmy oferty w przetargu dotyczącym tej inwestycji.

Najtańsza z ofert mieści się w zaplanowanym przez drogowców budżecie, a w sumie do przetargu zgłosiło się aż dziewięć firm.

- Złożone w postępowaniu przetargowym oferty opiewają na kwoty od ok. 700 mln zł do 1,5 mld zł - informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji blisko 740 mln zł. Teraz komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert w celu wybrania tej najkorzystniejszej - dodaje.

Co ważne, wszyscy wykonawcy zaoferowali realizację inwestycji w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem trzymiesięcznych okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

- Realizacja nowoczesnego i bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej S74 na terenie Kielc oznacza m.in. koniec korków na obecnej drodze krajowej nr 74. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżujących tranzytem, jednocześnie rozwiązując problemy komunikacji lokalnej. W ramach prac powstaną m.in. dwa tunele drogowe - zaznacza Małgorzata Pawelec.

Miejski odcinek trasy S74 będzie miał około pięciu kilometrów długości. Połączy węzeł Kielce Zachód na skrzyżowaniu z drogą ekspresową S7 z węzłem Bocianek wybudowanym w ramach S74 Kielce - Cedzyna. 

Otwarcie nowych stacji metra na Bemowie. Pierwsi pasażerowie skorzystali z podziemnej kolejki

QUIZ. Porucznik Borewicz polskim Bondem PRL. Kochały się w nim wszystkie Polki! Jak dobrze pamiętasz 07, zgłoś się?

Pytanie 1 z 15
Czy grający porucznika Borewicza Bronisław Cieślak był zawodowym aktorem?
07, zgłoś się: Borewicz (Bronisław Cieślak)