szpital

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Dużo dzieci z urazami w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. Skąd tyle kontuzji?

2021-06-30 14:26

​Dużo dzieci z urazami trafia w ostatnim czasie do szpitala na kieleckim Czarnowie - zauważają ortopedzi. Tak zdarza się zazwyczaj w wakacje, ale lekarze tłumaczą znaczny wzrost hospitalizacji dzieci i młodzież z powodu uszkodzeń ciała, jeszcze innymi okolicznościami.

Lekarze dodatkowo zauważyli bardzo dużą swobodę i brak ostrożności po okresie izolacji. Dzieci korzystają też z tej swobody pełną parą i stąd jest też więcej urazów wśród dzieci i młodzieży- mówi Anna Mazur- Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

W ciągu ostatnich tygodni, ortopedzi dziecięcy leczyli dzieci z urazami sportowo-rekreacyjnymi, które były konsekwencją nieostrożnej jazdy na rowerze, rolkach, czy gry w piłkę.

Lekarze radzą, by dzieci zawsze trzeba odpowiednio zabezpieczać, w kask, ochraniacze na kolana, łokcie, nadgarstki, by uchronić je przed urazami - dodaje rzecznik WSzZ w Kielcach.

W tym roku do szpitala na kieleckim Czarnowie  trafia mniej niż w latach poprzednich dzieci, które doznają kontuzji po skokach na trampolinie. Niestety w ostatnich tygodniach na ortopedię dziecięcą trafiło więcej niż w poprzednich latach młodych pacjentów – ofiar wypadków komunikacyjnych. Były to dzieci z ciężkimi urazami, wielonarządowymi, wymagające wieloetapowego, w tym również operacyjnego leczenia - informuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

Mały bocian Radzio nie chce być jak jego rodzice
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Dużo dzieci z urazami w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. Skąd tyle kontuzji?