bilard

i

Autor: Maciej Urban

Dwie zawodniczki ze świętokrzyskiego wystartują na ME juniorów w bilardzie

2021-07-29 10:53

Już w niedzielę stratuje najważniejszy turniej dla młodych bilardzistów na Starym Kontynencie. W Słowenii rozpoczną się Mistrzostwa Europy juniorek. W kadrze Polski na te zawody są dwie zawodniczki z woj. świętokrzyskiego.

Chodzi o Dominikę Pawełczyk z UKS-u "Miłek" Wiślica oraz Izabellę Jońską z Nosanu Kielce. Jak zaznacza Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego, obie zawodniczki zadebiutują na imprezie o tak dużej randze.

- Mogły grać w ubiegłym roku, ale niestety zawody zostały odwołane z wiadomych powodów – mówi Grzegorz Kędzierski. – Liczę, że awans do ćwierćfinału jest w ich zasięgu. To dziewczyny, które na polskim rynku w kategorii juniorek radziły sobie doskonale – dodaje.

Prezes PZB zaznacza, że Mistrzostwa Europy mogą być wielką niewiadomą, bo przez pandemię wiele turniejów zostało odwołanych i zawodniczki rzadko grały między sobą. Liczy jednak na udany występ całej kadry biało – czerwonych.

- Jak na każde zawody nasi reprezentanci jadą po medale, bo jesteśmy potęgę jeśli chodzi o sport bilardowy w tej kategorii wiekowej. Zawsze zajmowaliśmy pierwsze, drugie lub trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej i mam nadzieję, że tak samo będzie teraz – mówi Grzegorz Kędzierski.

Zawody w Słowenii potrwają do 10 sierpnia.

II Edycja Świętokrzyska gra w Bilard

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: Dwie zawodniczki ze świętokrzyskiego wystartują na ME juniorów w bilardzie