Dzikie zwierzęta w Kielcach. Apel strażników

2021-09-16 11:26 PioR
Dzik
Autor: Lasy Miejskie

Uwaga na dzikie zwierzęta w Kielcach – ostrzega Straż Miejska. Przede wszystkim na obrzeżach stolicy regionu świętokrzyskiego coraz częściej pojawiają się głównie dziki. M.in. dlatego, że są dokarmiane przez okolicznych mieszkańców.

Sarny, lisy, a przede wszystkim dziki najczęściej widywane są w okolicach ulic: Łódzkiej czy Białogońskiej.

- Niestety mieszkańcy zaczęli dokarmiać nam dziki. Przynoszą kolby kukurydzy, ziemniaki i inne warzywa. Nie zdają sobie sprawy, że stwarzają w ten sposób zagrożenie dla innych mieszkańców czy kierowców – mówi Jacek Zegadło, p. o. zastępcy komendanta kieleckiej straży miejskiej. – Przyzwyczajenie zwierzęt, że mają łatwy pokarm, niestety powoduje to, że one tam się pojawiają i stwarzają zagrożenie. Mieliśmy już przypadek, że dzik przy ul. Łódzkiej gonił spacerującego mężczyznę z psem. Na szczęście obyło się bez tragedii – dodaje.

Dlatego strażnicy apelują do mieszkańców o zdrowy rozsądek. – Przede wszystkim prosimy nie podchodzić do takich zwierząt. One mogą różnie zareagować lub być chore. Nie radzimy też próbować robić sobie z nimi selfie, a niektórzy mieli takie pomysły. Trzeba pamiętać, że to są jednak dzikie zwierzęta i mogą zachować się w sposób nieprzewidziany – podkreśla Jacek Zegadło.

Strażnicy apelują o to, by nie dokarmiać leśnych zwierząt. Czekają też na sygnały od mieszkańców, którzy zauważą dziki czy lisy.

Dziki spacerują sobie po bydgoskim osiedlu OSOWA GÓRA

QUIZ. 30 lat temu nie było ich jeszcze na mapie! Znasz te państwa?

Pytanie 1 z 10
Czarnogóra proklamowała niepodległość w 2006 roku. Wcześniej tworzyła jedno państwo z...
Źródło: Dzikie zwierzęta w Kielcach. Apel strażników
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany