Konferencja prasowa

i

Autor: EkoEnergia

Ekologiczna współpraca w Kielcach

2021-10-04 14:24

​Nowoczesne laboratoria Politechniki Świętokrzyskiej staną się obiektem badań, doświadczeń, zdobywania wiedzy przez studentów a także prac nad transformacją energetyczną. Uczelnia podpisała porozumienie z Tauronem Nowe Technologie oraz firmą EkoEnergia.

Politechnika Świętokrzyska gwarantuje dostęp do ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę i nowoczesnego Laboratorium Niskoemisyjnych Źródeł Energii Elektrycznej.

- Przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury naukowcy z PŚk będą projektować i wykonywać rozbudowane struktury energetyczne w oparciu o odnawialne źródła energii tzw. mikrosieci elektroenergetyczne. Wyniki prac pozwolą firmom i instytucjom na inwestycje w technologie przyjazne dla środowiska i wspieranie innowacji przemysłowych – mówi prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Studenci Politechniki będą natomiast mogli korzystać z infrastruktury firmy EkoEnergia Polska i szkolić się.

- Spółka EkoEnergia Polska wychodząc naprzeciw potrzebom prężnie rozwijającej się branży fotowoltaiki rozpoczęła działalność szkoleniową i utworzyła EkoAkademię Odnawialnych Źródeł Energii. Był to naturalny etap w rozwoju firmy. Poza doskonale przygotowaną kadrą, która potrafi przygotować specjalistów w kilku kierunkach, dysponujemy nowocześnie przygotowaną infrastrukturą – EkoCentrum OZE. Cieszymy się, że nasz potencjał został doceniony i będziemy mogli współpracować z Politechniką Świętokrzyską w zakresie projektów badawczych, szkoleniowych a przede wszystkim kadrowych, oferując prace absolwentom i studentom tej uczelni – mówi Łukasz Dziedzic, prezes spółki EkoEnergia Polska.

EkoEnergia Polska będzie współpracowała także ze spółką Tauron Nowe Technologie.

- Nasza spółka zajmuje się wdrażaniem innowacji, nowych rozwiązań technologicznych w zakresie energetyki. W obliczu wyzwań, jakie niesie za sobą transformacja energetyczna i podążając za światowymi trendami, chcemy dostarczać państwu jak najbardziej czystą, ekologiczną i jak najlepszej jakości energię. Zależy nam na tym, aby sukcesywnie podwyższać jakość świadczonych przez nas usług właśnie poprzez pozyskiwanie solidnych partnerów do współpracy. Poszukując ich postawiliśmy wymagania, które jak się okazało, niewiele firm może spełnić. Na szczęście oferta spółki EkoEnergia Polska okazała się bardzo atrakcyjna i mamy niezwykłą przyjemność zainaugurować dziś naszą współpracę wręczając firmie certyfikat potwierdzający, że firma spełnia nasze standardy jeśli chodzi o projektowanie i budowę instalacji fotowoltaicznych- mówi Artur Warzocha, prezes spółki Tauron Nowe Technologie.

- Ten certyfikat daje nam możliwość wykorzystania kontaktów firmy Tauron. Będziemy polecani przez znakomitego partnera – mówi Łukasz Dziedzic.

Zaskakaujący wynik badania

Znani polscy inżynierowie. Czy znasz te nazwiska?

Pytanie 1 z 8
Stefan Władysław Bryła współpracował przy budowie wieżowców w USA, m.in. Woolworth Building w Nowym Jorku (wówczas najwyższego budynku na świecie). Był twórcą przepisów dotyczących:
Stefan Bryła
Źródło: Ekologiczna współpraca w Kielcach