Ferie 2022. Co oferują Kielce?

i

Autor: Pixabay

Ferie 2022. Co oferują Kielce?

2022-01-12 13:15

Zajęcia fotograficzne, nauka pływania czy odkrywanie tajemnic starych ulic. W Kielcach nie brakuje ciekawych propozycji na ferie a te wymienione to tylko kilka z nich. Instytucje działające w Kielcach nie zawiodły i przygotowały różne spotkania czy warsztaty.

Przejrzeliśmy tegoroczną ofertę na ferie kieleckich instytucji. Kilka z propozycji szczególnie zwraca uwagę. Oto wybrane pomysły na zimową labę w mieście.

Ferie – Kieleckie Centrum Kultury

Galeria Sztuki Współczesnej, która działa w Kieleckim Centrum Kultury uruchamia Zimową Małą Akademię Sztuk Pięknych. Uczestnicy stworzą ekipę filmową, która na podstawie wymyślonej lub wybranej historii wykona storyboard, przygotuje scenografię i postaci/lalki bohaterów opowieści oraz wykonają zdjęcia poklatkowe, z których złożą animację. Przy okazji obejrzą trochę filmów animowanych znanych artystów i stworzą elementy planu zdjęciowego w wybranych technikach plastycznych.

Ferie - naturalnie

Geonatura Kielce przygotowała dla dzieci i młodzieży stacjonarne warsztaty geologiczne i botaniczne. Uczestnicy zajęć będą mogli spróbować sił w szlifowaniu i polerowaniu skał a także dowiedzą się jak zbudowane są kwiaty czy wykonają samodzielnie preparaty mikroskopowe komórek roślinnych. Stałym punktem oferty feryjnej będzie również możliwość zwiedzania wystawy CHRONOS w Centrum Geoedukacji, wraz z kinem-kapsułą czasu.

Ferie na basenie

Kielecki MOSIR jak zawsze proponuje ferie na basenie. Od 17 do 28 stycznia br., od poniedziałku do piątku, uczniowie będą mogli w wybranych godzinach bezpłatnie korzystać z miejskich pływalni. Dodatkowo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje, żeby ferie zimowe wykorzystać na naukę pływania. Darmowe lekcje będą się odbywały na Pływalni „Foka” na Osiedlu Barwinek, Pływalni „Orka” przy ul. Kujawskiej oraz Pływalni „Jurajska” przy ul. Jurajskiej. Żeby skorzystać z oferty konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Ferie śpiewająco i nie tylko

Warsztaty dla dzieci i młodzieży ma również Dom Kultury Zameczek. Podczas ferii zimowych przy ulicy Słowackiego 23 będzie działało Zimowe Studio Piosenki, do tego warsztaty plastyczne i fotograficzne.

Ferie z historią Kielc

Ciekawe pomysły na ferie mają również pracownicy Muzeum Historii Kielc. Absolutną podstawą będzie zwiedzanie wystawy stałej tej instytucji. Najbardziej atrakcyjne będą wycieczki po mieście, podczas których muzealnicy opowiedzą uczestnikom o tajemnicach z przeszłości Kielc. W ramach spacerów historycznych zaplanowano wizytę na Rynku i najstarszych ulicach miasta, poszukiwanie zabytków czy podążanie śladami mniejszości żydowskiej czy rosyjskiej.

Ferie w regionie świętokrzyskim wystartują 17 stycznia i potrwają do 30 stycznia.

Polecany artykuł:

Konkurs idealny na ferie

QUIZ. Pokazujemy tylko logo znanej firmy! Rozpoznasz ją?

Pytanie 1 z 10
To logo należy do firmy...
To logo należy do firmy...
Młoda artystka Agnieszka Ciura pokazuje podkarpacką historię i obrzędowość na autoportretach
Źródło: Ferie 2022. Co oferują Kielce?