Wystawa w BWA w Kielcach

i

Autor: BWA w Kielcach

Festiwal FOTOPERYFERIE po raz pierwszy w Kielcach. Fotograficy mogą zgłaszać swoje prace

2022-02-10 17:01

Coś dla fotografików zajmujących się dawnymi i alternatywnymi technikami. Mogą zgłaszać swoje prace na I Festiwal Fotograficzny FOTOPERYFERIE Kielce 2022. Przegląd ma charakter otwarty, a termin zgłaszania prac upływa 26 lutego. Na wydarzenie zapraszają Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Celem przeglądu jest popularyzacja dawnych technik fotograficznych i udostępnienie szerokiemu gronu odbiorców bezpośredniego kontaktu z pracami wykonanymi w tych technikach na wystawie, która odbędzie się wiosną w BWA.

Wystawa ma charakter otwarty, mogą w niej wziąć udział artyści, którzy nadeślą prace w technikach: odbitka albuminowa, guma, pigment, odbitka olejna, cyjanotypia, mokra płyta kolodionowa, czy papier solny - wylicza Agnieszka Gołębiowska z BWA w Kielcach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Artyści zainteresowani festiwalem mają czas do 26 lutego  na zgłoszenie organizatorom swoich prac w formie cyfrowej. Komisja kwalifikacyjna zweryfikuje zgłoszenia i dokona selekcji fotografii do wystawy, jeśli ich liczba przekroczy możliwości przestrzeni wystawienniczej - informuje kieleckie BWA.

Wernisaż wystawy w Galerii Dolnej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach zaplanowany jest na 25 marca 2022 roku.

Tak wygląda bezcenny manuskrypt z XV wieku, który władze Polski chcą przekazać Węgrom
Sonda
Lekcje zdalne skrócone - dobre rozwiązanie?
Źródło: Festiwal FOTOPERYFERIE po raz pierwszy w Kielcach. Fotograficy mogą zgłaszać swoje prace