Fundatorzy stypendiów poszukiwani

2021-09-08 11:04 DKS
Fundatorzy stypendiów poszukiwani
Autor: Pixabay

Darczyńcy wpłacają co miesiąc przynajmniej po 150 złotych, a te pieniądze wspierają rozwój młodzieży z biedniejszych rodzin. To główne założenie programu stypendialnego „Skrzydła”, który ponownie realizuje Caritas z Kielc.

Program wspierający dzieci młodzież kielecka Caritas realizuje już od kilkunastu lat. Co istotne, pieniądze nie trafiają od razu do kieszeni stypendystów czy ich rodziców a dysponuje nimi szkolny opiekun.

- To pomoc na przykład w zakupie przyborów szkolnych czy odzieży, żeby dziecko nie czuło się źle, że gorzej wygląda od swoich rówieśników. Czasami zezwalamy też na opłacenie wycieczki szkolnej z tych pieniędzy - tłumaczy ksiądz Krzysztof Banasik, wiceszef kieleckiej Caritas.

W poprzedniej edycji programem objęto ponad 60 dzieciaków. Teraz organizacja ponownie zachęca do udziału w programie tych którzy mogą sobie pozwolić na finansowe wsparcie biedniejszych.

- Do programu mogą zgłaszać się pojedyncze osoby, grupy ludzi czy firmy, które chciałyby zadeklarować wpłaty przynajmniej przez jeden semestr a najlepiej przez cały rok szkolny – mówi ks. Krzysztof Banasik.

Sponsorzy nie do końca wiedzą komu pomagają - znają jedynie imię dziecka, jego sytuację i potrzeby. Otrzymują również sprawozdania z tego, jak wykorzystywane są stypendia.

Łazik marsjański Kalman stworzony przez studentów AGH w Krakowie.
Źródło: Fundatorzy stypendiów poszukiwani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany