Gdzie wymienić drobne? W Kielcach jest do tego specjalny automat

i

Autor: _Alicja_ / Pixabay

Gdzie wymienić drobne? W Kielcach jest do tego specjalny automat

2021-07-01 9:09

Wymiana monet na banknoty jeszcze nigdy nie była tak przyjemna. Ekspresowo pieniądze wymienimy w oddziałach Narodowego Banku Polskiego. Instytucja w każdym mieście wojewódzkim ma specjalną maszynę, która za nas policzy drobne.

Automat dzięki któremu pozbędziemy się drobnych monet znajduje się w kieleckim oddziale Narodowego Banku Polskiego przy ulicy Warszawskiej. Maszyna wyglądem przypomina bankomat. Z tym, że zamiast szczeliny na banknoty ma tackę, do której należy wsypać nazbierane drobniaki.

- Obsługa maszyny jest bardzo prosta i intuicyjna. Jej zadaniem jest policzyć i posortować monety, a następnie wydrukować paragon z przeprowadzonej operacji. Z tym wydrukiem klient wybiera się do kasy, gdzie otrzymuje swoje pieniądze w wyższych nominałach – tłumaczy Krzysztof Szczerba, zastępca dyrektora w kieleckim oddziale NBP.

Urządzenie w NBP przyjmuje wszystkie nominały monet – od 1 grosza do 5 złotych. Rozpoznaje również monety obcych walut. Takie pieniądze zwraca osobie korzystającej z maszyny.

Za wymianę pieniędzy z użyciem automatu Narodowy Bank Polski nie pobiera żadnych opłat.

Mały bocian Radzio nie chce być jak jego rodzice
Źródło: Gdzie wymienić drobne? W Kielcach jest do tego specjalny automat