Smog we Wrocławiu

i

Autor: pixabay.com

Jaka jest jakość powietrza w powiecie kieleckim? Można sprawdzić online

2022-02-14 10:54

Wystarczy wejść na stronę kieleckiego starostwa, by dowiedzieć się, jakiej jakości powietrze jest aktualnie w 19 gminach. ​Wszystko dzięki czujnikom zainstalowanym na terenie powiatu.

Zarząd powiatu kieleckiego już w ubiegłym roku podjął decyzję, by w trosce o zdrowie mieszkańców oraz o stan środowiska naturalnego, we wszystkich 19 gminach powiatu zainstalować czujniki jakości powietrza. Teraz można z nich korzystać.

- Pochodzące z nich dane są aktualizowane na bieżąco. Można wejść na dany czujnik i zobaczyć odczyt w sześciostopniowej skali, od koloru zielonego, czyli "bardzo dobry" do czerwonego "bardzo zły" - zaznacza Mirosław Gębski, starosta kielecki.

Czujniki zainstalowano w różnych miejscach w poszczególnych gminach. - Np. w Bielinach to jest przy Urzędzie Gminy, w Bodzentynie przy szkole w Świętej Katarzynie, a w Chęcinach przy Szkole Podstawowej w Łukowej. Tak więc czasem to jest w stolicy gminy, ale niekoniecznie - dodaje Mirosław Gębski.

Zgodnie z umową roczny koszt tego systemu to nieco ponad 28 tys. zł. Informacje o pomiarach jakości powietrza znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego w dwóch miejscach: w zakładce Dla Klienta - Ekologia -Jakość powietrza w powiecie oraz na pasku powiadomień na stronie głównej.

W Kielcach można "wymienić się ciepłem"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Na te pytania dobrze odpowiedzą tylko nieliczni

Pytanie 1 z 10
Ile medali olimpijskich zdobył do igrzysk w Pekinie Kamil Stoch?
Źródło: Jaka jest jakość powietrza w powiecie kieleckim? Można sprawdzić online