Jarmark Bożonarodzeniowy na kieleckim Rynku

i

Autor: UM Kielce

Jarmark Bożonarodzewiony w Kielcach? W tym roku się uda!

2021-11-22 18:54

Do Kielc powraca Jarmark Bożonarodzeniowy. W zeszłym roku odbył się tylko wirtualnie, a w tym roku uda się go zorganizować w tradycyjnej wersji. Już 4 grudnia na kieleckim Rynku staną stragany i food trucki. Co będzie jeszcze czekać na mieszkańców Kielc?

Na mieszkańców Kielc i turystów poza straganami, czy foodtruckami czeka sporo niespodzianek.

- Będą bożonarodzeniowe grzańce, ciasta, potrawy wigilijne oraz drobne upominki i ozdoby świąteczne. Będą także, tak lubiane przez kielczan, foodtrucki - mówi Tomasz Porębski rzecznik prezydenta Kielc.

Jarmark zostanie zainaugurowany przez prezydenta Bogdana Wentę. - Zapraszamy całe rodziny z dziećmi w niedzielę, 5 grudnia na godz. 16.00 na Rynek gdzie będą czekać na nich słodkości i wspólna zabawa. Chcielibyśmy, żeby w tym wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmodyfikować termin. Zamiast w dzień św. Mikołaja, jak zazwyczaj się to odbywało, choinka rozbłyśnie dzień wcześniej - tłumaczy Bogdan Wenta.

W weekend przedświąteczny n Rynku zostanie postawiona scena, na której będą odbywać się koncerty. Będą przygotowane konkursy, karaoke, świąteczna fotobudka i animacje dla dzieci.

Przez cały czas trwania Jarmarku na płycie Rynku kręcić się będzie także koło widokowe. Jarmark Bożonarodzeniowy będzie można odwiedzić do 19 grudnia.

Montaż świątecznych ozdób w centrum Kielc rozpoczął się już w tym tygodniu.

Jak nie zwariować w święta w ciąży lub z małym dzieckiem?

Czy wiesz, kiedy przypadają różne rodzinne święta w ciągu roku?

Pytanie 1 z 8
Kiedy wypada Dzień Matki?
Źródło: Jarmark Bożonarodzewiony w Kielcach? W tym roku się uda!