Roboty drogowe. Zamknięte ulice

i

Autor: pixabay

INWESTYCJE

Jedna ulica już odnowiona, na drugą wrócił ruch dwukierunkowy. Zmiany w centrum Kielc

2023-11-28 9:08

Dobre wiadomości dla kierowców. Zgodnie z planem zakończył się już remont ul. Szczecińskiej. Zmiany w organizacji ruchu zaszły też na ul. Karczówkowskiej, gdzie w związku z kiepską pogodą drogowcy wstrzymali prace i przywrócili ruch dwukierunkowy.

Remont nakładkowy ul. Szczecińskiej trwał kilka tygodni. Główne roboty zgodnie z planem zakończyły się już w ubiegłym tygodniu. W tym wykonawca inwestycji dokończył tylko malowanie znaków.

- Przez złe warunki pogodowe nie dało się tego zrobić ciężkim specjalistycznym sprzętem, więc wykonawca prowadził prace ręcznie przy użyciu szablonów - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. 

Ul. Szczecińska znowu jest całkowicie przejezdna na odcinkach od Bohaterów Warszawy do Zagórskiej, i od Zagórskiej do Spółdzielczej. Przypomnijmy, że pojawiła się tam nowa nawierzchnia, a także chodnik po wschodniej stronie ulicy. Koszt prac wyniósł 1,7 mln zł.

Zmiany zaszły też na ul. Karczówkowskiej. Od pewnego czasu obowiązywał tam ruch jednokierunkowy,  który wprowadzono w związku z remontem ul. bp. Kaczmarka.

- Na ul. Karczówkowskiej na odcinku do skrzyżowania z ul. bp. Kaczmarka do skrzyżowania z ul. Chęcińską przywrócony został ruch dwukierunkowy. Zmiana związana jest niemożnością wykonywania zaplanowanych wcześniej asortymentów robót ze względu na aktualnie panujące warunki atmosferyczne i jest zbieżna z postulatami mieszkańców i przedsiębiorców funkcjonujących w tym obszarze - zaznacza Jarosław Skrzydło. - Pozostałe elementy czasowej organizacji ruchu w rejonie ul. bp. Kaczmarka pozostają bez zmian - dodaje. 

Wstępne prognozy wskazują, że roboty związane z przebudową ul. bp Kaczmarka mogą zostać wznowione w połowie grudnia. Przypomnijmy, że jej remont jest realizowany w ramach przedsięwzięcia polegającego na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc.

Świętokrzyskie. Trwa zielona rewitalizacja w Rynku oraz przy Alei IX Wieków Kielc
Źródło: Jedna ulica już odnowiona, na drugą wrócił ruch dwukierunkowy. Zmiany w centrum Kielc