Jubileusz "Bandy Świrów"

2021-09-01 9:59 PioR
Korona Kielce
Autor: Maciej Urban

To będzie prawdziwa gratka dla fanów futbolu. Już w niedzielę na stadionie przy ul. Szczepaniaka odbędzie się wydarzenie "10-lecie Bandy Świrów – jubileusz kultowej drużyny Korony Kielce". To projekt, który zwyciężył w ramach Budżetu Obywatelskiego. W imprezie weźmie udział wielu idoli kibiców Korony, z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim na czele. Całość wydarzenia uświetni mecz w wykonaniu legendarnej "Bandy Świrów".

Obecność na jubileuszu potwierdziło kilkudziesięciu byłych lub jeszcze czynnych zawodników, którzy w sezonach 2011/2012 i 2012/2013 reprezentowali barwy Korony – m.in. Kamil Kuzera, Maciej Korzym, Paweł Golański, Tomasz Lisowski czy Aleksandar Vuković, który zamierza przyjechać z samej Serbii. Na imprezie pojawi się także szeroki, 10-osobowy sztab szkoleniowy. Będzie miał on nie lada wyzwanie, by wyselekcjonować wyjściowy skład na mecz dnia – "Banda Świrów" kontra Kibice Korony Kielce. Obydwie drużyny wyjdą na to spotkanie w specjalnych, dedykowanych strojach z logiem jubileuszu.

To nie jedyna atrakcja niedzielnego popołudnia. W związku z historycznym wymiarem imprezy, mecz dnia poprzedzą także derby Kielc w wykonaniu Oldbojów Korony i Oldbojów Błękitnych. Dla starszych kibiców może być to doskonała okazja do przywołania wspomnień sprzed nawet kilkudziesięciu lat. Z kolei przystawką przed spotkaniem dnia będzie mini-mecz "Bandy Świrów" z dziećmi z drużyny AMP Futbolu – Megamocni Kielce oraz Fundacji DOGadanka. Dla najmłodszych fanów przewidziano strefę dla dzieci, m.in. z fotobudką, watą cukrową czy malowaniem twarzy przez „Żółto-czerwone dziewczyny z Korony”.

Organizatorem imprezy jest fundacja DOGadanka, a oficjalnymi partnerami m.in. Miasto Kielce, klub Korona Kielce, Stowarzyszenie Kibiców "Zjednoczona Korona" czy firmy stale współpracujące z żółto-czerwonym klubem – Suzuki Motor Poland i 4F.

Start jubileuszu w niedzielę, 5 września o godz. 12. Z uwagi na miejsce oraz obostrzenia, w imprezie nie będzie mogło wziąć udziału więcej niż 999 osób.

Tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim na kieleckiej Kadzielni
Źródło: Jubileusz "Bandy Świrów"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany