Kielce mają nową stronę internetową.

i

Autor: UM Kielce

Kielce pod nowym adresem. Miasto wreszcie ma odświeżoną stronę www

2022-01-04 19:26

Kielce pozbywają się internetowego reliktu. Ratusz uruchomił nową miejską stronę internetową. Witrynę pamiętającą 2006 rok zastąpił intuicyjny i przejrzysty portal. Nową stronę znajdziemy pod adresem kielce.eu.

Poprzednia strona Kielc była mało czytelna i przestarzała. Wiele do życzenia pozostawiała estetyka i możliwości technologiczne witryny mającej już kilkanaście lat. Urzędnicy wreszcie postanowili coś z tym zrobić i przygotowali nową wersję strony www na miarę dzisiejszych czasów.

- Na pewno jest bardziej dostępna. Jest responsywna, więc można ją wygodnie przeglądać na każdym urządzeniu. Wszystko opisane są prostszym językiem, bardziej ludzkim kolokwialnie rzecz ujmując. W związku z tym mam nadzieję, że łatwiej będzie dotrzeć do treści, których internauci szukają. Oczywiście wszystkie elementy naszej nowej strony będą na bieżąco aktualizowane - mówi Anna Dwurnik z Biura do spraw Inteligentnego Zarządzania Rozwojem - Smart City, które zajęło się tworzeniem strony.

Nowa witryna ma być uniwersalnym informatorem o życiu miasta, a nie tylko o sprawach urzędu. Została podzielona na cztery główne kategorie - Dla mieszkańca, Dla biznesu, Dla turysty i Dla studenta. Ma tam trafiać więcej informacji o bieżących wydarzeniach, lokalnej przedsiębiorczości czy imprezach.

- Pandemia pokazała nam, że nasza strona powinna być bardziej dostosowana do osób, które z niej korzystają. To ma być portal miejski, nie tylko urzędowy. Na przykład kierowany do studentów, ponieważ chcemy, by Kielce były przyjaznym miastem dla żaków – tłumaczy Bożena Szczypiór, zastępczyni prezydenta Kielc.

Dotychczasowy adres strony miasta um.kielce.pl wkrótce przestanie działać lub będzie przekierowaniem do nowego portalu. W przygotowanie portalu ratusz zainwestował ogółem niespełna 100 tysięcy złotych.

Polecany artykuł:

Nowe miasto w Świętokrzyskiem
To nie garaż... to czytelnia! Wyjątkowa mozaika w centrum Szczecina

QUIZ. Skąd pochodzi ten wybitny Polak? Odpowiedź na ostatnie pytanie nie da ci zasnąć

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Robert Lewandowski?
Źródło: Kielce pod nowym adresem. Miasto wreszcie ma odświeżoną stronę www