Aplikacja Ulepsz Kielce

i

Autor: UM Kielce

Kielczanie mogą teraz "ulepszać" Kielce. W jaki sposób?

2022-01-20 12:46

Po nowej stronie internetowej czas na aplikację "Ulepszamy Kielce". Ma ona pomóc przede wszystkim w komunikacji miasta z mieszkańcami. W aplikacji możemy np. zgłosić dewastację mienia, awarię oświetlenia, bariery architektoniczne czy przepełnione kosze. Kielczanie mogą również zgłaszać swoje pomysły.

Aplikacja ma pomóc w poprawie bezpieczeństwa, czystości i lepszej jakości życia. "Ulepszamy Kielce" to nowa, miejska aplikacja stworzona z myślą o mieszkańcach naszego miasta. Za jej pośrednictwem można w łatwy, szybki i bezpośredni sposób skontaktować się z urzędnikami i miejskimi jednostkami.

- Chcemy skracać dystans między mieszkańcami, a urzędem. Od ponad dwóch tygodni mamy nową stronę internetową. Dziś prezentujemy najnowszą platformę, jeszcze łatwiejszej komunikacji. Aplikacja jest też elementem podnoszącym bezpieczeństwo, czystość i jakość życia w mieście, wspierającym działania służb. Zachęcam wszystkich kielczan do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia i do współpracy – mówi Prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Kielczanie mogą zgłaszać problemy wymagające interwencji służb, ale również własne pomysły dotyczące funkcjonowania miasta.​

- Chcemy budować nowoczesne miasto, w efektywny sposób komunikować się z mieszkańcami i zachęcać ich do zaangażowania się w rozwój Kielc. Nie w każdej sytuacji będziemy mogli podjąć działania. Jeżeli się okaże, że sprawa, którą Państwo zgłoszą nie dotyczy bezpośrednio miasta lub terenu, którym ono zarządza, wówczas taka informacja pojawi się w komunikacie zwrotnym - tłumaczy Bożena Szczypiór, zastępca Prezydenta Kielc.

Dzięki informacjom pozyskanym od mieszkańców Urząd Miasta Kielce chce poszerzać usługi dostępne w aplikacji. - Będziemy chcieli stworzyć mapę stojaków rowerowych czy miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w Kielcach. Dlatego chcemy prosić mieszkańców o informacje dotyczące lokalizacji takich miejsc i urządzeń na terenie całego miasta - dodaje zastępca Prezydenta Kielc.

Jak zgłosić sprawę?

Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej www.ulepszamy.kielce.eu. Poza tym można już ją ściągnąć na smartfony z systemem Android. Zgłoszenia podzielone są na 8 głównym kategorii. Każda z nich posiada również podkategorie.

Po pobraniu aplikacji wystarczy na mapie zgłoszeń wybrać kategorię, kolejnym krokiem jest wskazanie lokalizacji, następnie należy dodać opis, numer kontaktowy, ewentualnie zdjęcia zdarzenia lub napotkanej sytuacji oraz wysłać zgłoszenie.

- Przekazane informacje trafią do odpowiednich jednostek w mieście. Obecnie są to Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Biuro Smart City, Zarząd Transportu Miejskiego, Miejski Zarząd Dróg oraz Straż Miejska. Status zgłoszenia oznaczony jest różnymi kolorami, co pozwala użytkownikowi na bieżąco śledzić przebieg sprawy. Zalogowani użytkownicy mają dostęp do swoich zgłoszeń, które można przekazywać również anonimowo – mówi Leszek Najgeburski z Biura Smart City Urzędu Miasta Kielce.

Konkurs

To nie wszystko! Urząd Miasta Kielce przygotował dwa konkursy promujące i zachęcające mieszkańców do używania nowej aplikacji. Pierwszy dotyczy zgłaszania miejsc lokalizacji stojaków dla rowerów. Drugi miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. W aplikacji „Ulepszamy Kielce” należy zgłosić lokalizację takich miejsc, a zwycięzcami będą osoby lub np. grupa uczniów, którzy zgłoszą największą ich liczbę. W konkursie do zdobycia są atrakcyjne nagrody m.in. elektryczne hulajnogi i stojaki rowerowe.

Aplikacja została dofinansowana i zrealizowana w ramach konkursu „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” realizowanego przez Biuro Smart City w partnerstwie z kieleckimi uczelniami publicznymi: Politechniką Świętokrzyską i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Liderem projektu jest Miasto Kielce.

info: UM Kielce

Aplikacje na telefon, które musi mieć każdy influencer
Sonda
Google Play - często korzystasz ze sklepu z aplikacjami?
Źródło: Kielczanie mogą teraz "ulepszać" Kielce. W jaki sposób?