pług, piaskarka, zima

i

Autor: Mariusz Grzelak

Kieleccy drogowcy gotowi do walki ze śniegiem

2021-11-23 10:54

Pogoda coraz mniej jesienna, drogowcy w pełnej gotowości. W Kielcach akcja "Zima" trwa już od początku listopada, a to oznacza, że miejskie służby w każdej chwili mogą ruszyć na ulice do walki ze śniegiem i lodem.

- Do wyjazdu przygotowane są 24 pojazdy, ciężarowe wyposażone w pług oraz posypywarko-solarki, a także ciągniki z pługiem i rozsiewaczem - zaznacza Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach. - W tym roku pod kątem zimowego utrzymywania kieleckich ulic pozyskaliśmy dwa nowe pługi i dwie nowe piaskarko-posypywarki - dodaje.

W stolicy woj. świętokrzyskiego ulice podzielono na trzy kategorie. - Te z pierwszej i drugiej kategorii to najważniejsze arterie komunikacyjne Kielc, miejskie odcinki dróg krajowych i wojewódzkich oraz te, po których porusza się publiczny transport zbiorowy. Łącznie jest ich około 240. Z kolei trzecią kategorię tworzą ulice osiedlowe i boczne, których jest około 270 - wyjaśnia Marcin Batóg.

Miejska "Zieleń" w magazynie ma już około tysiąca ton soli i kilkaset ton piasku. Na kolejne dostawy już rozstrzygnięto przetargi. Sól i piasek posłużą także do odśnieżania chodników czy przystanków.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko

QUIZ. Czy masz szósty zmysł?

Pytanie 1 z 9
Jakie są Twoje sny?
Źródło: Kieleccy drogowcy gotowi do walki ze śniegiem