gorzów komin dym

i

Autor: materiały UM Gorzów

Kielecka straż miejska na tropie trucicieli

2021-10-08 11:03

- Nie będzie taryfy ulgowej dla osób zanieczyszczających powietrze – zapewniają strażnicy miejscy w Kielcach. Każdego dnia sprawdzają, czym mieszkańcy stolicy regionu świętokrzyskiego palą w piecach i nie rzadko nakładają mandaty.

Trwa sezon grzewczy, trwają też kontrole pieców prowadzone przez straż miejską. Jak się okazuje, znowu zdarza się, że kielczanie wrzucają do ognia praktycznie wszystko.

- W piecach lądują czasem stare meble, płyty wiórowe, zdarzają się jeszcze przypadki spalania plastików, np. butelek i folii, a w jednym przypadku znaleźliśmy pampersy – wylicza st. insp. Bogusław Kmieć.

W tym sezonie grzewczym kieleccy strażnicy skontrolowali już 70 posesji. W 16 przypadkach nałożyli mandaty, a w jednym musieli skierować sprawę do sądu.

- To nie są umawiane wizyty, to są kontrole niezapowiedziane – podkreśla st. insp. Kmieć. – Pomaga nam dron, a także urządzenie, które nazywa się Sowa. To urządzenie najczęściej montujemy na pojeździe, przejeżdżamy przez jakąś ulicę i na podstawie analizy powietrza Sowa pokazuje nam, czy jest konieczność skontrolowania jakiejś posesji przy tej ulicy czy nie – dodaje.

Pamiętajmy, że za wypalanie niedozwolonych rzeczy grozi mandat do 500 zł. Grzywna nałożona przez sąd może sięgnąć 5 tys. zł.

Pożar autokaru w Tomaszowie Lubelskim. Wstrząsające nagranie

Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Źródło: Kielecka straż miejska na tropie trucicieli