Dworzec autobusowy w Kielcach

i

Autor: UM Kielce

Kielecki dworzec autobusowy przyciąga przewoźników

2022-01-17 10:27

Z kieleckiego dworca autobusowego odjeżdża coraz więcej pasażerów. Obecnie z Centrum Komunikacyjnego przy ul. Czarnowskiej korzysta 53 przewoźników, którzy obsługują blisko 100 linii komunikacyjnych.

Kielecki Dworzec Autobusowy rozpoczął działalność po gruntownym remoncie 1 września 2020 r. Wówczas korzystało z niego tylko 11 przewoźników, którzy obsługiwali 32 linie i 224 kursy. Teraz wygląda to o wiele lepiej. 

- Jeśli chodzi o dzień roboczy, to zaplanowanych do wykonania jest 682 kursy, natomiast jeśli chodzi o komunikację miejską to jest 240 odjazdów. Więc można powiedzieć, że z dworca autobusowego dziennie odjeżdża ponad 900 autobusów - wylicza Barbara Damian, dyr. Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Pasażerowie doceniają zalety dworca, przede wszystkim to, że daje on schronienie przez deszczem czy śniegiem. - Jest jeszcze kilku przewoźników, którzy korzystają z dworca przy ul. Żelaznej, ale wiemy, że pasażerowie wymuszają przejście na nasz dworzec - zaznacza Barbara Damian. - Jeśli chodzi o wyjazdy międzywojewódzkie, krajowe czy międzynarodowe, to 100 proc. tych odjazdów odbywa się z naszego dworca - dodaje.

Przypomnijmy, że kielecki dworzec ponad rok temu przeszedł gruntowną modernizację, która pochłonęła prawie 70 mln zł.

W Serocku, samochód osobowy wjechał na pomost przebił barierkę i wpadł do rzeki Narew.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:
Źródło: Kielecki dworzec autobusowy przyciąga przewoźników