Kielecki MUP startuje z kolejnymi programami wsparcia

2022-01-14 8:40 PioR
praca
Autor: Pixabay.com

Jest nowy rok, są też nowe formy wsparcia w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach. Pośredniak poinformował właśnie o terminach naborów wniosków i kwotach, jakie mogą trafić do osób szukających zatrudnienia lub przedsiębiorców.

Na przykład już od najbliższego poniedziałku do 21 stycznia pracodawcy będą mogli ubiegać się o organizację staży, a także o zwrot kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w kwocie nawet do 22 tys. zł. - Skorzystają też bezrobotni - zapewnia Zbigniew Brzeziński z MUP w Kielcach.

- Osoby bezrobotne, zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, będą mogły ubiegać się o 30 tys. zł dotacji na ten cel na przełomie lutego i marca - informuje.

Z kolei wnioski dotyczące realizacji wszystkich pozostałych form wsparcia przyjmowane są już od 3 stycznia, aż do wyczerpania budżetu. - Dotyczy to m.in. szkoleń indywidualnych, bonów szkoleniowych, sfinansowania kosztów studiów podyplomowych, organizacji prac interwencyjnych, dofinansowania wynagrodzenia dla osób powyżej 50. roku życia czy bonów na zasiedlenie - wylicza Zbigniew Brzeziński. 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu
Sonda
Czy e-sport to dobry pomysł?
Źródło: Kielecki MUP startuje z kolejnymi programami wsparcia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany