Kielecki zespół najlepszy w kosmicznych zawodach

2021-09-13 11:14 W.M
European Rover Challenge 2021
Autor: Politechnika Świętokrzyska

VII edycja European Rover Challenge​ dobiegła końca. W tym roku już po raz trzeci udało się zwyciężyć kieleckiej drużynie IMPULS. Pierwsze miejsce zajął również zespół pochodzący z Indii DJS Antariksh (REMOTE). Drudzy w rankingu znaleźli się ITU Rover Team i niemiecki ERIG.

Tegoroczne zawody ERC po raz pierwszy obyły się w dwóch formułach. Drużyny rywalizowały stacjonarnie i zdalnie. Tegoroczne konkurencje odbywały się na torze, którego powierzchnia inspirowana jest fragmentem równiny wulkanicznej Marsa o nazwie Elysium Planitia. Przygotowane przez jurorów zadania odzwierciadlały pracę inżynierów największych agencji kosmicznych podczas eksploracji Marsa.

W tym roku przyznane zostały także dodatkowe wyróżnienia między innymi za osiągnięcia w poszczególnych kategoriach oraz rywalizację fair play.

Widzowie online jak i osoby odwiedzające kampus Politechniki Świętokrzyskiej, mogli również wziąć udział w licznych prezentacjach oraz debatach tematycznych odbywających się w ramach Strefy Inspiracji. Wśród nich znalazła się między innymi wideoczat z viceszefem NASA – Robertem Cabaną. Dodatkową atrakcją był także turniej e-sportowy Rover Mechanic Challegne organizowany przez partnera wydarzenia firmę Pyramid Games.

VII edycja European Rover Challenge
Źródło: Kielecki zespół najlepszy w kosmicznych zawodach