Kierowca Smarta przewoził dzieci w bagażniku

2021-04-22 10:32 PioR
Kierowca Smarta przewoził dzieci w bagażniku
Autor: KMP w Kielcach

Tragedią mogłaby się skończyć podróż dla kilkuletnich dzieci, gdyby w porę nie przerwali jej mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy. 29-letni kierowca Smarta postanowił przewieźć maluchy w bagażniku, na torbach z zakupami. Kielczanin został ukarany mandatem.

Cała sytuacja wydarzyła się w środę, około godziny 14. Pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie policjanci z kieleckiej drogówki, w rejonie ul. Radomskiej zwrócili uwagę na Smarta. Funkcjonariuszy zaniepokoił fakt, że zaraz za tylną szybą, w bagażniku siedział chłopczyk, bokiem do kierunku jazdy.

- Stróże prawa zatrzymali niemieckie auto i przystąpili do kontroli. I wówczas wyszło na jaw, że czujność policjantów być może zapobiegła tragedii. Okazało się bowiem, że w bagażniku podróżuje dwoje dzieci. Kilkuletnie maluchy podróżowały siedząc na torbach z zakupami – informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

O jakichkolwiek fotelikach nie mogło być mowy, bo smart był zarejestrowany na dwie osoby. Przednie siedzenia zajęła matka dzieci i 29-letni wujek, który kierował autem. – Nieodpowiedzialny kielczanin otrzymał mandat za przewożenie dzieci bez fotelika oraz przekroczoną liczbę pasażerów – zaznacza Karol Macek.

Tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim na kieleckiej Kadzielni
Źródło: Kierowca Smarta przewoził dzieci w bagażniku
Nasi Partnerzy polecają