Klub Amazonki

i

Autor: Klub "Amazonki"

Klub "Amazonki" promują zdrowy styl życia

2021-10-29 12:25

Świętokrzyski Klub "Amazonki" nie tylko zrzesza kobiety z chorobą nowotworową, jest aktywną organizacją która wspiera kobiety i pomaga przejść trudne chwile. Poza tym klub promuje badania profilaktyczne, aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie się. Tym razem klub otrzymał dofinansowanie od marszałka województwa świętokrzyskiego na projekt pt. „Amazonki zdrowy styl życia”.

26 października Świętokrzyski Klub "Amazonki" otrzymał dofinansowanie na projekt  „Amazonki zdrowy styl życia” od marszałka województwa świętokrzyskiego.

Celem projektu jest edukacja, poprawienie sprawności fizycznej i psychicznej oraz odnalezienia się w rzeczywistości związanej z pandemią COVID – 19 kobiet z chorobą nowotworową.

Celem towarzyszącym jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowego stylu życia, prawidłowej diety oraz integracji społecznej po długim okresie lockdownu. W ramach projektu zaplanowano zorganizowanie 3 dniowego wyjazdu szkoleniowego. Obejmuje on zajęcia z rehabilitantem i dietetykiem. Zaplanowano również warsztaty z pracownikami Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i wykładowcami uniwersyteckimi.

Świętokrzyski Klub "Amazonki" nie tylko zrzesza kobiety z chorobą nowotworową, jest aktywną organizacją która wspiera kobiety i pomaga przejść trudne chwile. Poza tym klub promuje badania profilaktyczne, aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie się. Do klubu może należeć każdy.

- Nikogo nie odrzucamy. Każdy może przyjść do naszego klubu, może być członkiem, który się przygląda, bo bardzo dużo zależy od tego jak pacjent się nastawi. Jeżeli spotka się z nami zobaczy, że my żyjemy tutaj właściwie życiem normalnym, bez wylewania łez, czy użalania się nad sobą - mówi Mówi Alicja Korczak, prezes klubu "Amazonki". Klub Amazonki istnieje już od 33 lat. - Ten klub ma już dużo za sobą, ale jeszcze sporo przed. W tej chwili bierzemy udział w programach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, w akcjach edukacyjnych pod tytułem: "badaj się", "rób mammografię", "idź do lekarza", czy "nie bój się raka".

Klub Amazonki zrzesza ponad 350 kobiet dotkniętych chorobą nowotworową.

Poradnik Zdrowie - Oparzenia
Sonda
Chodzisz regularnie na badania profilaktyczne?
Źródło: Klub "Amazonki" promują zdrowy styl życia