Kolejny sprzęt trafił do świętokrzyskich szpitali

2021-04-21 11:16 PioR
Sprzęt dla świętokrzyskich szpitali
Autor: Urząd Wojewódzki w Kielcach

Wojewoda Zbigniew Koniusz przekazał dla świętokrzyskich szpitali specjalistyczny sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej. Łączna wartość to ponad 2,6 mln zł.

Sprzęt trafił do trzech szpitali. Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał dozowniki do butli tlenowych, urządzenia do kompresji klatki piersiowej oraz reduktory do butli tlenowych. Do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej trafiły pompy infuzyjne, a do Szpitala Specjalistycznego Artmedik Sp. z o.o. w Jędrzejowie – respiratory, defibrylator oraz kardiomonitory. Sprzęt ten, pochodzący z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, kosztował ponad 935 tys. zł.

- Przyjęta polityka polega na tym, aby wraz z oczekiwaniem pewnych działań od podmiotów medycznych, wspomagać te podmioty, o ile takie potrzeby się pojawiają. A jak widać potrzeby te są nieustające. Na przykład szpital w Starachowicach w walce z covidem jest od samego początku, czyli od wiosny 2020 r. i do tej chwili przez cały czas przekazujemy tam jakiś sprzęt czy środki ochrony osobistej. Świadczy to o jednym: staramy się uzupełniać braki i wychodzić naprzeciw potrzebom, aby opieka nad pacjentami była kompleksowa – mówił Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Do szpitali w regionie, pogotowia ratunkowego oraz placówek, w których znajdują się izolatoria, zostały także przekazane podstawowe środki ochrony indywidualnej, m.in. kombinezony, maski ochronne, rękawice jednorazowe, fartuchy, czepki, ochraniacze na buty. Ich łączna wartość to ponad 1,7 mln zł.

Szpital tymczasowy w Kielcach
Źródło: Kolejny sprzęt trafił do świętokrzyskich szpitali
Nasi Partnerzy polecają