Żółto-niebiescy poderwali się do gry i zremisowali. Arka Gdynia i Korona Kielce podzieliły się punktami

i

Autor: Arka Gdynia twitter

Koniec marzeń o bezpośrednim awansie do esktraklasy. Porażka Korony z GKS-em

2022-05-14 16:55

Nie tak miał wyglądać ten mecz. Kibice Korony wierzyli, że kieleccy piłkarze pokonają na Suzuki Arenie GKS Katowice i przedłuża swoje szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego jednak zawiedli i przegrali 1:2. O tym, czy w przyszłym sezonie zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej, zdecydują więc baraże.

Pojedynek od samego początku był niezwykle otwarty. Korona najbliżej wyjścia na prowadzenie była już w 4. minucie, gdy w słupek trafił Michał Koj. W miarę upływu czasu mecz stawał się coraz bardziej wyrównany. Kielczanie nadal byli stroną dominującą na boisku, ale goście też szukali swoich szans na zdobycie gola.

Katowiczanie dopięli swego w 43.minucie. Po kontrze, Konrada Forenca płaskim strzałem pokonał Adrian Błąd. Zaraz po zmianie stron goście podwyższyli prowadzenie za sprawą Patryka Szwedzika. Kielczan stać już było tylko na honorowe trafienie. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Luka Zarandia.

- Zacznę od gratulacji dla przyjezdnych. Zastopowali nas. Nic z tego meczu nie wynieśliśmy - powiedział po meczu Leszek Ojrzyński, trener Korony. 

- Już nie mamy znaków zapytania. Wiemy, że 4. miejsce jest nam dane. Trzeba się szykować na walkę o wszystko. Mam nadzieję, że zawodnicy, którzy zeszli z urazami, będą gotowi na tą ostatnią prostą. Muszę przeprosić wszystkich, którzy wierzyli w bezpośredni awans. Biorę to na siebie, to moja wina. Ta porażka musi być przekuta w zwycięstwo. Wiemy, jaki jest cel. Najłatwiej byłoby się poddać. Trzeba zacząć działać, dalej wszystko się będzie klarowało - dodał. 

Sezon zasadniczy Fortuna 1. Ligi kielczanie zakończą w Tychach meczem z GKS-em. To spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 12:40.

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce

QUIZ. Sobotnia ortografia. Tak trudno w naszym quizie jeszcze nie było. Wynik 12/15 tylko dla orłów!

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź
Źródło: Koniec marzeń o bezpośrednim awansie do esktraklasy. Porażka Korony z GKS-em