Koniec szpitala tymczasowego w Targach Kielce

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz

Koniec szpitala tymczasowego w Targach Kielce

2021-05-28 15:41

Szpital tymczasowy w Targach Kielce kończy działalność. W poniedziałek opuści to miejsce ostatni pacjent. Placówka polowa działała przez dwa miesiące. W tym czasie leczyła ponad dwustu pacjentów ciężko przechodzących zakażenie koronawirusem. Personelowi podziękowania złożył między innymi wojewoda Zbigniew Koniusz czy prezydent Bogdan Wenta.

Większość pacjentów, którzy trafili do szpitala zorganizowanego w Targach Kielce udało się uratować.

- Jeśli ktoś chciałby zapytać czy to miało sens, to odpowiadam: absolutnie miało sens, choćby dla jednej wyleczonej osoby - mówił doktor Michał Zabojszcz, który pokierował kieleckim szpitalem tymczasowym. - Chciałbym każdemu szefowi życzyć takiego zespołu w jakim pracowałem. To ludzie, którzy tu przyszli, bo chcieli, widzieli w tym sens, nie marudzili, nie szukali problemów, szukali rozwiązań. Wszyscy mieliśmy jeden cel – uratować jak najwięcej ludzkich żyć – zaznaczał doktor.

W Targach Kielce pracowało łącznie trzysta osób, w tym sześćdziesięciu lekarzy różnych specjalizacji.

- Okropnie baliśmy czy uda się skompletować zespół i czy uda się go utrzymać. Bardzo, bardzo wam dziękuję – zwrócił się do personelu szpitala tymczasowego Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Kielcach. - Cieszę się, że w takim czasie akurat na mnie padło, że jestem liderem tej grupy ale to wy to wszystko budowaliście. Cieszę się, że mogłem w waszym imieniu się spierać z różnymi osobami, by to miejsce jeszcze lepiej funkcjonowało – dodawał.

Lecznica polowa od czerwca będzie jednostką pasywną - nie będzie tam pacjentów i lekarzy ale pozostanie sprzęt medyczny.

Ratownicy medyczni uratowali rodzinę z płonącego domu.
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Źródło: Koniec szpitala tymczasowego w Targach Kielce