Korona awansowała do drugiej rundy Fortuna Pucharu Polski

i

Autor: Korona Kielce

Korona odlicza dni do inauguracji drugiej części sezonu

2022-02-23 7:36

Już tylko dni dzielą piłkarzy Korony od powrotu na boiska Fortuna 1. Ligi. W sobotę kielczanie zainaugurują drugą część sezonu meczem u siebie ze Stomilem Olsztyn.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego podejmą ekipę z Olsztyna na Suzuki Arenie w sobotę o godz. 12.40. Dla 49-letniego szkoleniowca będzie to oficjalny powrót na ławkę trenerską Korony.

- W ostatnim tygodniu treningi będą krótsze, bardziej nastawione na gry i doszlifowanie pewnych rzeczy, bo nad niektórymi elementami w ogóle jeszcze nie pracowaliśmy. Teraz przyjdzie na to czas, bo wymaga tego liga i nasz najbliższy przeciwnik - mówi Leszek Ojrzyński.

Przygotowania do meczów, które zdecydują o tym, czy Korona powróci do piłkarskiej elity, można uznać za udane. Nastroje w drużynie zepsuła jednak nieco kontuzja Łukasza Sierpiny. W ostatnim sparingu pomocnik kieleckiej ekipy złamał kość piszczelową w prawej nodze.

- Bardzo nad tym ubolewam, bo doznał bardzo poważnej kontuzji. Myślę, że się nie załamie, wszystko się szybko zagoi i Łukasz do nas wróci w przyszłym sezonie - dodaje trener kielczan.

Przypomnijmy, że Korona zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Do lidera Miedzi Legnica kielczanie tracą dziewięć punktów, a do drugiego Widzewa Łódź cztery.

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce
Sonda
Kto w sezonie 2021/2022 zostanie mistrzem Anglii?
Źródło: Korona odlicza dni do inauguracji drugiej części sezonu