Korona Kielce trenuje w Turcji

i

Autor: Korona Kielce

Korona trenuje w Turcji

2022-01-31 8:29

Pogoda też im do końca nie sprzyja, ale trenować trzeba. Piłkarze Korony zameldowali się już w tureckim Belek, gdzie będą szlifować formę aż do 11 lutego. Kielczanie mają w planach m.in. cztery sparingi.

Trener Leszek Ojrzyński zabrał na to zgrupowanie 29 zawodników.

- Turcja jest deszczowa, ale i chłodna, więc pewne zaplanowane rzeczy możemy mieć utrudnione. Nie ma się jednak co martwić na zapas, będziemy reagować na bieżąco. Pewne rzeczy można przemodelować, oby tylko zdrowie chłopakom dopisywało - mówi szkoleniowiec Korony Kielce.

Żółto-czerwoni rozegrają w Belek cztery spotkania towarzyskie. Pierwsze już w środę z liderem rosyjskiej drugiej ligi FK Orenburg. - Wiemy, że rozegrali już dwa mecze kontrolne w nieco innym ustawieniu niż w lidze. Też będziemy chłopaków przygotowywać do tego pojedynku, ale bardziej chcemy się skupić na swojej grze. Na pewno te sparingi będą wymagająca - dodaje Leszek Ojrzyński. 

W planach kielczanie mają jeszcze towarzyskie spotkania - na pewno z rumuńskim zespołem Universitatea Cluj i FK Aktobe z Kazachstanu. Ostatni sparingpartner nie został jeszcze ustalony.​

Szalejący sztorm na Batyku
Sonda
Czy Krystian Bielik powinien otrzymać powołanie na mecze barażowe?
Źródło: Korona trenuje w Turcji