szkoła

i

Autor: Getty Images

Koronawirus w kolejnych świętokrzyskich szkołach

2021-11-26 15:49

W woj. świętokrzyskim szybko przybywa szkół, które mają problemy z nauczaniem przez koronawirusa. W poniedziałek informowaliśmy, że takich placówek w regionie było około 80, a w piątek ich liczba przekroczył 200.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, przekazał nam, że w piątek przed południem stacjonarna nauka była niemożliwa w 206 placówkach.

- 198 szkół działa hybrydowo, a osiem jest całościowo wyłączonych. Wiadomo, że chcielibyśmy, żeby takich sytuacji było jak najmniej, ale patrząc na inne województwa, to mamy jeszcze dobrą sytuację - mówił Kazimierz Mądzik. - Znów się powtórzy pewnie cykl, że w poniedziałek ta liczba szkół spadnie i w ciągu tygodnia będzie narastać. Nie ma na razie planów, żeby przechodzić na naukę zdalną – dodał.

Jak się okazuje, w Świętokrzyskiem o wiele częściej na COVID-19 chorują uczniowie niż nauczyciele. - Zaszczepionych uczniów mamy niewielu i to jest problem. Dlatego próbujemy robić akcję, że nauczyciele będą przyjmować trzecią dawkę w szkołach. Liczymy na to, że przy okazji może jacyś uczniowie się zaszczepią, a może także rodzice – podkreśla świętokrzyski kurator oświaty.

Przypomnijmy, że w całym regionie działa około dwóch tysięcy placówek oświatowych.

Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane

Czy masz niedobór magnezu?

Pytanie 1 z 8
Czy zauważyłeś, że włosy wypadają ci w większych ilościach niż zwykle?
Źródło: Koronawirus w kolejnych świętokrzyskich szkołach