Okregowy Inspektorat Pracy w Kielcach

i

Autor: M.Cieślikiewicz

"Kultura Bezpieczeństwa” w świętokrzyskich szkołach

2021-11-25 19:52

​Zagadnienia związane z prawem pracy i bezpieczeństwa poruszane były w świętokrzyskich szkołach, a to za sprawą programu edukacyjnego "Kultura Bezpieczeństwa” Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach.

W zakończonej właśnie ostatniej edycji tego programu zaangażowanych było ponad 60 nauczycieli z 16 świętokrzyskich szkół średnich oraz Wydział Budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Jeżeli teraz będziemy uczyć dzieci, młodzież odpowiednich zachowań to następne pokolenia będą bezpieczniejsze, będą miały wyższy poziom kultury pracy, dlatego warto w to inwestować- twierdzi Adam Derza Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach.

„Kultura bezpieczeństwa” jest programem edukacyjnym realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów od 2006 roku.

Przeszło 40 proc. wypadków ciężkich i śmiertelnych dotyka młodych i niedoświadczonych pracowników w pierwszym roku pracy. Ogromną rolę w ograniczaniu wypadków przy pracy odgrywa kształtowanie odpowiedzialności oraz nawyku bezpiecznego wykonywania pracy. Przynosi ono największe efekty, gdy rozpoczyna się je jak najwcześniej.

Dlatego Państwowa Inspekcja Pracy podejmuje działania edukacyjne na rzecz kształtowania kultury bezpieczeństwa także w środowisku dzieci i młodzieży.

Sprzedawali "paszporty covidowe". Zatrzymano 11 osób.
Źródło: "Kultura Bezpieczeństwa” w świętokrzyskich szkołach