Kumple dla wolontariuszy z innych państw poszukiwani

i

Autor: Pixabay

Kumple dla wolontariuszy z innych państw poszukiwani

2022-02-04 15:56

Poszukiwani przyjaciele dla zagranicznych wolontariuszy przyjeżdżających do Kielc. To propozycja dla tych, którzy chcieliby przyjezdnym z daleka pokazać nasze miasto, opowiedzieć o historii regionu czy nawzajem pouczyć się języków.

To pomysł Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Przypomnijmy, że ta instytucja ściąga do miasta młodych wolontariuszy z różnych krajów. Na kilka miesięcy przyjeżdżają Hiszpanie, Ukraińcy, Francuzi czy Ormianie. RCW chce, by kielczanie pomogli poczuć się przyjezdnym jak u siebie. Z kolei dla lokalnych patriotów to również okazja do pokazania Kielc i ich mieszkańców z jak najlepszej strony.

- To też niezły program samorozwojowy dla wolontariuszy. Mamy niewielkie wymagania wiekowe. Ważne, by te osoby miały ukończone 18 lat - mówi Barbara Biskup z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

- Ten wolontariat polega na wymianie językowej. To również miło spędzony czas z innymi ludźmi, czasem zwykła pomoc. Na przykład w sytuacji, gdy wolontariusz z innego państwa rozchoruje się i trzeba go wysłać do lekarza. Wtedy potrzeba dobrej znajomości języka polskiego, a wsparcie takiego przyjaciela może się okazać bezcenne – tłumaczy Barbara Biskup.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach kolejny raz organizuje taki program. Dotychczasowe doświadczenia pokazały, że dla jego uczestników jest on początkiem wieloletnich międzynarodowych przyjaźni.

Źródło: Kumple dla wolontariuszy z innych państw poszukiwani