A jak autyzm

i

Autor: Wiktoria Mitura zdjęcie ilustracyjne

Kwiecień miesiącem autyzmu. W Kielcach będzie wiele inicjatyw

2022-03-25 14:17

Kwiecień to miesiąc autyzmu i właśnie z tej okazji Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Kielce realizuje różne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Działania mają ich wspierać oraz uświadamiać specyfikę tego zaburzenia.

- Każdy, kto chce się solidaryzować z osobami ze spektrum autyzmu pisze sobie A na dłoni i podsyła nam zdjęcie. Wszystkie zdjęcia będą na naszym profilu społecznościowym na Facebooku. Tym razem ta akcja będzie nieco zmodyfikowana, ponieważ będzie to "A jak autyzm w czasie wolnym". Tutaj nam zależy żeby pokazać swoje pasje - mówi Paulina Papka z kieleckiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Kielce organizuje również konkurs dla szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Zainteresowane klasy mają wykonać zdjęcie, na którym ma się znaleźć akcent, który mówi o spektrum autyzmu. Trzy zwycięskie klasy wezmą udział w warsztatach specjalistycznych, a nauczyciele tych klas w szkoleniach. 

- Na naszym profilu na Facebookowym będzie mnóstwo materiałów, będziemy poruszać różne ciekawe tematy. Będziemy zachęcać do dyskusji na tematy związane ze spektrum autyzmu. Na tym nam najbardziej zależy, żeby informować - dodaje Paulina Papka. 

Na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu niektóre budynki w Kielcach będą podświetlone na niebiesko.

Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat autyzmu.​

W Nowym Sączu powstała kwiatkodzielnia

QUIZ. Test z matematyki na poziomie szkolnym. Po siódmym pytaniu złapiesz się za głowę!

Pytanie 1 z 10
Ile krawędzi ma sześcian?
Źródło: Kwiecień miesiącem autyzmu. W Kielcach będzie wiele inicjatyw