pies

i

Autor: pixabay

Latem pamiętajmy także o zwierzętach - apeluje kielecka Straż Miejska

2021-07-01 14:12

Latem, szczególnie gdy temperatury szybują w górę, powinniśmy zadbać nie tylko o siebie, ale także zapewnić odpowiednią opiekę czworonogom - uczula kielecka Straż Miejska. Ostatnio strażnicy musieli kilka razy interweniować w sprawie zwierzaków podczas wysokich temperatur. A te mogą być dla czworonogów zabójcze.

Apelujemy do mieszkańców Kielc, żeby w miarę możliwości zapewniać zwierzętom do miejsc zacienionych i do świeżej wody. Żeby pozostawiać miski z wodą w różnych miejscach. Cieszy nas, gdy widzimy jak przed sklepami, czy restauracjami pozostawione są miski z czystą wodą. Korzystają z nich także ptaki. Pamiętajmy by w czasie upałów nie zostawiać zwierząt w zamkniętych samochodach - mówi Bogusław Kmieć ze Straży Miejskiej w Kielcach.

Ostatnio kieleccy strażnicy miejscy musieli kilka razy interweniować w sprawie zwierzaków podczas wysokich temperatur.

W jednym przypadku pies pozostawiony był na krótkim łańcuchu w budzie ustawionej na słońcu i nie miał żadnej miski z wodą. Właściciel został ukarany wysokim mandatem karnym. W drugim przypadku zgłoszenie dotyczyło pozostawieniu psa bez dostępu do karmy, cienia i do wody. W trakcie kontroli nasi strażnicy zauważyli, że zwierzę jest w kiepskim stanie. Wraz z nim były też trzy chomiki, także pozostawione bez należytej opieki. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane właścicielowi, przeciwko któremu prawdopodobnie zostanie skierowany wniosek o ściganie na podstawie ustawy o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami - opowiada Bogusław Kmieć. 

Jeśli zauważyłeś niepokojącą sytuację - zadzwoń pod  numer alarmowy 112 lub 988 - apeluje Straż Miejska w Kielcach.

Mały bocian Radzio nie chce być jak jego rodzice
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Latem pamiętajmy także o zwierzętach - apeluje kielecka Straż Miejska