„Lekcje z lockdownu”. Międzynarodowe rozmowy o nauce zdalnej

i

Autor: Marc Thele / Pixabay

„Lekcje z lockdownu”. Międzynarodowe rozmowy o nauce zdalnej

2021-07-30 15:40

Nauczyciele z Kielc poradzili sobie ze zdalną edukacją i tymi doświadczeniami podzielą się z pedagogami z innych państw. Regionalne Centrum Wolontariatu wraz z V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego startuje z międzynarodowym projektem pod hasłem „Lekcje z lockdownu”.

Tak naprawdę kielczanie będą prezentowali doświadczenia z całego miasta. Zadaniem nauczycieli z V LO im. ks. Ściegiennego będzie zebranie informacji, które warto przedstawić w innych krajach.

- Cieszymy się, że to w jaki sposób Kielce poradziły się z edukacją w czasie pandemii, będziemy mogli zaprezentować nie tylko na arenie Polski ale i Słowacji, Wielkiej Brytanii i całej Unii Europejskiej – mówi Michał Braun, radny kielecki związany również z Regionalnym Centrum Wolontariatu.

We wrześniu kilku nauczycieli z Kielc poleci do Wielkiej Brytanii. Tam spotkają się z innymi pedagogami i wspólnie rozpoczną tworzenie kodeksu dobrych praktyk w zdalnym nauczaniu.

- Wspólnie zaplanują prace nad książką, która ma z prezentować zbiór dobrych praktyk. Będą również rozmawiali o tym, co w edukacji zadziałało w poszczególnych krajach podczas lockdownu, co można było zrobić lepiej. Będą uczyli się wzajemnie od siebie – tłumaczy Michał Braun.

Projekt potrwa w sumie 1,5 roku. Wezmą w nim również społecznicy oraz nauczyciele ze Słowacji.

Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii członków gangu narkotykowego

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?
Źródło: „Lekcje z lockdownu”. Międzynarodowe rozmowy o nauce zdalnej