Barlinek Industria Kielce - Telekom Veszprem. Zdjęcia z meczu

i

Autor: Piotr Stańczak Piłkarze ręczni Barlinka Industrii Kielce pokonali Telekom Veszprem 31:27 i awansowali do Final Four Ligi Mistrzów.

SPORT

Liga Mistrzów. Barlinek Industria Kielce zagra o finał z PSG!

2023-05-23 12:36

Wszystko jasne. Piłkarze ręczni Barlinka Industrii Kielce w półfinale Final Four Ligi Mistrzów zmierzą się z PSG. A to oznacza, że drugą parę utworzą Magdeburg i Barcelona. ​

Losowanie par półfinałowych odbyło się w południe w Kolonii. Najpierw okazało się, że pierwszą parę półfinałową utworzą SC Magdeburg i Barca, a później, że w drugiej spotkają się Paris Saint-Germain HB i Barlinek Industria Kielce.

- Ani nie mamy się z czego cieszyć, ani z czego smucić. Niezależnie od tego, na kogo byśmy trafili, czekałyby na nas bardzo trudne spotkania. W EHF Final4 grają najlepsze drużyny w danym sezonie. Dla każdej z ekip będą to ostatnie mecze w sezonie, więc wszyscy dadzą z siebie wszystko - skomentował losowanie Arkadiusz Moryto, skrzydło mistrzów Polski. 

- W starciu z PSG będzie trudno. Rywale grają w tym sezonie bardzo dobrze, choć przed rozgrywkami zostali osłabieni odejściem Mikkela Hansena. Można nawet powiedzieć, że ich udział w Final4 to małe zaskoczenie. Dla kibiców szykuje się dobre widowisko, na pewno będą też małe niespodzianki taktyczne, bo wszystkie drużyny znają się doskonale - dodał.

​Przypomnijmy, że turniej Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych odbędzie się w Lanxess Arenie w Kolonii w dniach 17-18 czerwca. Półfinały zostaną rozegrane w sobotę, a pojedynek o trzecie miejsce i wielki finał w niedzielę.

Mistrzowie Polski szósty w historii klubu awans do EHF Final4 Ligi Mistrzów zapewnili sobie dzięki fantastycznemu zwycięstwu nad Telekomem Veszprem (31:27). Z kolei ekipa PSG, która jeszcze nigdy nie wygrała Ligi Mistrzów, a w Kolonii zagra po raz szósty, dostała się tam wygrywając w ćwierćfinale z THW Kiel.

Co ciekawe, drużyny z Kielc i Paryża w 2016 r. spotkały się u w półfinale Final4. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali wówczas 28:26, a następnie w finale po rzutach karnych ograli Telekom Veszprem.

Świętokrzyskie. Barlinek Industria Kielce fetuje awans do Final Four Ligi Mistrzów
Źródło: Liga Mistrzów. Barlinek Industria Kielce zagra o finał z PSG!