Falstart Łomży Vive. Kielczanie przegrali w Bukareszcie

i

Autor: Łomża Vive Kielce

Łomża Vive Kielce lepsza od Gónika Zabrze. Zdecydowały ostatnie minuty

2022-02-21 7:48

W Hali Legionów zapachniało niespodzianką. W starciu 16. kolejki PGNiG Superligi aż do 50. minuty piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce toczyli wyrównany bój ze skazywanym na pożarcie Górnikiem Zabrze. W końcówce jednak odskoczyli rywalom i ostatecznie wygrali 37 do 28.

Drużyna Górnika Zabrze przyjechała do Kielc tylko z jedenastoma graczami. Mimo to, sprawiła gospodarzom spore wyzwanie. Młodzi zawodnicy spisali się naprawdę dobrze, co nie umknęło uwadze Krzysztofa Lijewskiego, drugiego trener Łomży Vive Kielce.

- Wydaje mi się, że w ostatnich minutach my włączyliśmy kolejny bieg, a drużyna przeciwna opadła z sił. Dobrze, że w końcówce udało nam się podreperować wynik. Rozmawiałem z bratem przed meczem i nie załamywał rąk. Powiedział, że nieszczęście jednego może być szczęściem drugiego i kilku jego nieznanych chłopaków zagrało fajne spotkanie. Fajnie się na nich patrzyło, grali długo i konsekwentnie doprowadzali do sytuacji rzutowych - skomentował Krzysztof Lijewski.

- Nie spodziewaliśmy takiej walki z ich strony, chociaż przed meczem trener uprzedzał nas, byśmy ich nie lekceważyli. Może nie do końca nam to wyszło na początku. W końcówce myślę, że nie zabrakło im sił do walki, ale z taką liczbą zawodników nie da się grać sześćdziesięciu minut w takim tempie. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale też nie najgorszy, raczej średni - stwierdził natomiast Cezary Surgiel, skrzydłowy Łomży Vive Kielce.

Kielczanie już w środę zagrają kolejne spotkanie w ramach Ligi Mistrzów. We własnej hali podejmą Motor Zaporoże.

Zawody wspinaczkowe Best Of Spider V w Bydgoszczy
Sonda
Czy Kacper Juroszek to talent na miarę Stocha lub Małysza?
Źródło: Łomża Vive Kielce lepsza od Gónika Zabrze. Zdecydowały ostatnie minuty