Falstart Łomży Vive. Kielczanie przegrali w Bukareszcie

i

Autor: Łomża Vive Kielce

Łomża Vive Kielce podejmie FC Porto

2021-10-20 11:34

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce staną dziś przed szansą zdobycia kolejnych punktów w Lidze Mistrzów. W pojedynku 5. kolejki tych elitarnych rozgrywek żółto-biało-niebiescy w Hali Legionów podejmą FC Portu.

Teoretycznie faworytem są gospodarze, którzy zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B. Ekipa z Portugalii jest piąta.

- Portugalczycy z roku na rok grają coraz lepszy handball - mówi Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomży Vive Kielce. - Przede wszystkim są bardzo mocni fizycznie. Wydaje mi się, że mogą napsuć krwi. Mimo to, zwycięstwo jest naszym obowiązkiem, zwłaszcza, że gramy we własnej hali z przewagą kibiców na trybunach - dodaje.

Rywala docenia też skrzydłowy mistrzów Polski Arkadiusz Moryto. - To bardzo dobry fizyczny zespół. Zwłaszcza w obronie. Czeka nas ciężka przeprawa. Ale my patrzymy na siebie, żeby w każdym meczu dawać z siebie wszystko i wygrywać, i to jest naszą motywacją - zaznacza.

W ciągu ostatnich dwóch lat Łomża Vive cztery razy grała z FC Porto. Kielczanie wygrali dwa spotkania, raz był remis i raz lepsi okazali się Portugalczycy. Jak będzie dziś? Początek meczu o godz. 18.45.

Bokser zwyciężył z biurokracją. Klub Fenix przetrwa na Pradze.

QUIZ. Fantazja polskich tłumaczy. Te filmy nazywały się zupełnie inaczej! Zgadniesz jak?

Pytanie 1 z 10
Na początek klasyka. Tłumacz nie przewidział, że będą kolejne części, które niekoniecznie odbywać się będą w szklanym wieżowcu. Tymczasem oryginalnie "Szklana pułapka" to:
Źródło: Łomża Vive Kielce podejmie FC Porto