Miasto chce upamiętnić zasłużone kielczanki

2021-04-01 14:31 MC
Kielce: Miało być lotnisko i wszystko, ale NIE BĘDZIE NICZEGO!
Autor: TOM

W historii naszego miasta i regionu jest bardzo wiele kobiet, które swoim życiem, pracą zawodową i aktywnością społeczną odcisnęły pozytywny ślad. Jednak bardzo często są wciąż anonimowe. Stąd akcja Urzędu Miasta w Kielcach "Przywróć pamięć kielczankom".

- W wyniku propozycji, które spływały do urzędu miasta, zarówno ze strony mieszkanek Kielc, jak i kieleckich radnych, płci żeńskiej w serwisie internetowym - wypowiedz się - uruchomiliśmy specjalną ankietę pod nazwą- Przywróć pamięć kielczankom. Celem tego działania jest upamiętnienie kobiet, które swoim życiem, pracą zawodową ale także swoja aktywnością społeczna odcisnęły pozytywny ślad i są ważną częścią historii Kielc oraz naszego regionu. W tej ankiecie zaprezentowaliśmy sylwetki 30 kobiet, zasłużonych dla naszego miasta - tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Spośród 30 zasłużonych dla Kielc artystek, naukowczyń, sportsmenek, pedagożek i działaczek społecznych, mieszkańcy mogli wybrać 5 kobiet, których postać chcieliby upamiętnić w przestrzeni publicznej naszego miasta.

- Po podsumowaniu wyników ankiety będziemy wiedzieli, które panie zdobyły najwięcej głosów i na tej podstawie będziemy mogli potem w różnej formie oddać kobietom należne im miejsce w naszej pamięci i tożsamości miasta Kielce - dodaje rzecznik prezydenta Kielc.

Nadal można przysyłać propozycję kobiet, które warto upamiętnić w przestrzeni Kielc na adres: [email protected]

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Wiosna zawitała do Parku Oliwskiego
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Miasto chce upamiętnić zasłużone kielczanki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany