szkoła, nauka, uczeń

i

Autor: pixabay.com

Mieszkańcy świętokrzyskiego chętnie składają wnioski ws. świadczenia 300 plus

2021-07-07 9:55

Blisko 517 tys. wniosków o świadczenie 300 plus, w ramach programu "Dobry Start", wpłynęło już do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od 1 lipca. Wnioski te objęły prawie 737 tys. dzieci – wynika z najnowszych danych ZUS-u. Jak się okazuje, to wsparcie cieszy się także dużym zainteresowaniem w Świętokrzyskim. W naszym regionie w tydzień złożono 14296 wniosków dla 20268 dzieci.

Przypomnijmy, że od 1 lipca tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu "Dobry Start". Co ważne, wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Świadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje w wysokości 300 zł, raz w roku, na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Jak informuje Paweł Szkalej, rzecznik ZUS-u w Kielcach, urzędnicy będą wspierać mieszkańców niewielkich miejscowości, w których w ubiegłych latach większość wniosków złożono w formie papierowej. Do takich miejsc pracownicy ZUS dojadą, pomogą założyć konto i wypełnić wiosek.

- Mobilne stanowiska PUE ZUS, tam gdzie możemy dokonać bezpłatnej rejestracji, są już czynne. W tym tygodniu odwiedzamy mieszkańców powiatu opatowskiego. Będziemy w Lipniku oraz w Sadowiu. W przyszłym tygodniu odwiedzimy powiaty: ostrowiecki, jędrzejowski oraz buski - zapowiada Paweł Szkalej. – Mobilne stanowiska ZUS będą najczęściej w urzędach gmin, placówkach pocztowych czy placówkach opieki społecznej – dodaje.

Termin składania wniosków mija 30 listopada.

Kieleccy policjanci pilnują bezpieczeństwa przy przejściach dla pieszych w okolicach szkół
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Mieszkańcy świętokrzyskiego chętnie składają wnioski ws. świadczenia 300 plus