Dawna szkoła przy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53

i

Autor: Urząd Miasta Kielce

Mieszkania komunalnie w budynkach dawnego "Gałczyńskiego"

2021-10-07 12:39

Planów na zagospodarowanie budynków po byłej szkole przy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53 jest coraz więcej. Kluby sportowe, ośrodek pomocy dla osób chorych na alzheimera, poradnia dla wcześniaków, hala sportowa, a teraz przyszła pora na mieszkania komunalne.

– Istnieje on już od roku. Mamy tu także fundacje i stowarzyszenia, organizacje kulturalne, a także sportowe. Jest tutaj grupa Muay Thai, judo, karate i sala sportowa, którą dysponuje Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki. To miejsce zaczyna żyć, pobudzając do działanie osiedle wraz z mieszkańcami – mówił Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Teraz Miejski Zarząd Budynków w Kielcach informuje o kolejnym pomyśle zagospodarowania tego miejsca. W jednym z pawilonów mają powstać mieszkania komunalne. Właśnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa. - Wykonujemy w tej chwili dokumentację nas stworzenie ponad 20 mieszkań komunalnych - informuje Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach. - Zaznaczam to są mieszkania komunalne dla osób, które na pewno będą poddani pewnej weryfikacji, aby nie zakłócać spokoju okolicznym mieszkańcom - dodaje.

W budynku z powodzeniem działa już kilka klubów sportowych. Nowi lokatorzy włożyli sporo pracy w urządzenie pomieszczeń. Sporo z nich jest jeszcze wolnych i czeka na najemców.

Prelekcje radomskiej policji w szkołach

Wyzwanie czy kolejny problem? Jak reagujesz na nowe sytuacje?

Pytanie 1 z 10
Jesteś osobą, która na co dzień masz wszystko idealnie poukładane
Źródło: Mieszkania komunalnie w budynkach dawnego "Gałczyńskiego"