Miniogród powstał na Rynku w Kielcach

2021-08-20 17:22 DKS
Miniogród powstał na Rynku w Kielcach
Autor: UM Kielce

Donice wypełnione kwiatami i krzewami stanęły na kieleckim Rynku. Miniogród ma „odbetonować” nieco główny plac miasta. To wspólne przedsięwzięcie Fundacji Łąka, Urzędu Miasta i sponsora naszych szczypiornistów.

Kielecki ratusz od dłuższego czasu stara się bardziej zadbać o zieleń w mieście. Proponuje nawet przedsiębiorcom wspólne urządzanie skwerów czy sadzenie kwiatów w ramach promocji firmy. Mała architektura wypełniona roślinami to kolejne przedsięwzięcie, dzięki któremu przyrody w centrum Kielc jest więcej.

- Mamy plany, żeby Rynek „odbetonować” i zazielenić. Ta mini strefa jest takim preludium. Chcemy zobaczyć jak taka przestrzeń spodoba się mieszkańcom, czy będą chętnie tu przychodzić i przysiadać wśród kwiatów. Mamy nadzieję, że tak będzie. To udowodni, że sposób myślenia o mieście i planowanych zmianach jest słuszny – mówi zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda.

W sadzeniu roślin pomogli zawodnicy Łomży VIVE Kielce.

Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy coś zrobić dla wspólnego dobra i dla środowiska. Zawsze chętnie włączamy się w takie inicjatywy, które są potrzebne nie tylko w Kielcach, ale też w innych miastach. Chętnie zajrzę tu za kilka tygodni zobaczyć jak rosną kwiaty, które wysialiśmy – mówi Alex Dujszebajew.

Donice pozostaną na Rynku do końca października. Powrócą do centrum wiosną.

Motornicza uratowała mewę
Źródło: Miniogród powstał na Rynku w Kielcach
Nasi Partnerzy polecają