Wizualizacja zmodernizowanego dworca PKP w Kielcach

i

Autor: Pracowania architektoniczna Pas Projekt Sp. z o.o.

Modernizacja kieleckiego dworca PKP coraz bliżej

2021-06-21 16:06

Ogłoszono przetarg na przebudowę dworca kolejowego w Kielcach. Firmy mogą się zgłaszać do 22 lipca. Budynek ma być rozbudowany między innymi o infrastrukturę techniczną oraz o elementy małej architektury.

Kompleksowa przebudowa i dostosowanie obiektu do potrzeb wszystkich grup podróżnych – to główne założenia przyszłej inwestycji na dworcu kolejowym w Kielcach. PKP S.A. ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych dla tego zadania. Elewacja zostanie odwzorowana w pełnej zgodności z oryginałem, co podkreśli historyczny wygląd obiektu i jego reprezentacyjny charakter.

- Budynek zostanie poddany gruntownej przebudowie, dzięki której zyska nowy blask. Zostanie dostosowany do potrzeb wszystkich grup podróżnych - mówi Aleksandra Grzelak, z biura prasowego PKP SA.

Spore zmiany planowane są wewnątrz budynku. Na parterze będzie się mieścić poczekalnia z toaletami oraz pomieszczenie dla osób podróżujących z dziećmi. Centrum Obsługi Pasażera i kasy biletowe znajdą się w bocznej części hali.

- W budynku zaprojektowano również przestrzeń pod biletomaty, bankomaty i automaty. Pojawią się też lokale komercyjne oraz przestrzeń biurowa - mówi Aleksandra Grzelak. Na zewnątrz ma powstać kilkanaście miejsc parkingowych i wiata rowerowa.

Rozpoczęcie modernizacji dworca planowane jest w II połowie bieżącego roku, a zakończenie w I połowie 2023 roku. Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Termin składania ofert w przetargu mija 22 lipca 2021 r.

Tak kierowca autobusu ratował niepełnosprawną kobietę na wózku
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Modernizacja kieleckiego dworca PKP coraz bliżej