Prestiżowa nagroda dla kieleckiego spodka. Dworzec znów doceniony!

i

Autor: S. Rakowski/UM Kielce

Na dworcu w Kielcach w końcu będzie bar

2022-02-08 10:42

Koniec zamieszania z otwarciem baru na kieleckim dworcu. Zarząd Transportu Miejskiego przez półtora roku nie mógł wynająć lokalu w wyremontowanym UFO, bo ten był ... za niski o 8 milimetrów. Urzędnikom udało się jednak uzyskać zewnętrzną ekspertyzę, zdobyć pozwolenie od sanepidu i rozstrzygnąć przetarg na najemcę.

W przetargu wpłynęła jedna oferta. - Kwota, jaką najemca ma płacić, to 30 zł za m kw., w sumie to około 1,3 tys. zł miesięcznie plus media – mówi nam Barbara Damian, dyrektorka kieleckiego ZTM-u. - Po podpisaniu umowy nowi najemcy wzięli się ostro do pracy. Trwa już organizacja baru - dodaje.

Bar na dworcu ma ruszyć na początku marca. Zjemy w nim dania kuchni polskiej. - Zupy i drugie dania z mięsem lub rybą czy pierogi. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i będzie można tanio i dobrze zjeść – zaznacza Barbara Damian.

Urzędnicy zapewniają, że zbyt niski bar, to nie efekt błędu przy remoncie dworca, który przypomnijmy pochłonął prawie 68 mln zł. Po prostu nowy obiekt nie mógł być większy od starego. Niedogodności ma zlikwidować odpowiednia wentylacja.

Nowa siedziba kancelarii warszawskiego ratusza
Sonda
Lubisz oglądać polskie seriale?
Źródło: Na dworcu w Kielcach w końcu będzie bar